Strona główna » Nowoczesne i minimalistyczne kabiny prysznicowe walk-in i ich zalety

Nowoczesne i minimalistyczne kabiny prysznicowe walk-in i ich zalety

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
łazienka

Trendy w aranżacji łazienek zmieniają się z roku na rok. W ostatnich latach prawdziwe triumfy święcą otwarte przestrzenie łazienkowe, w które idealnie wpasowują się nowoczesne i minimalistyczne kabiny typu walk-in. Są to kabiny prysznicowe zabudowane z dużych, przezroczystych tafli szkła, które są pozbawione drzwi oraz innych, ruchomych elementów. Doskonale sprawdzą się zarówno w małych łazienkach o ograniczonej przestrzeni, jak i dużych i przestronnych pokojach kąpielowych.

Kabiny prysznicowe typu walk-in – co warto o nich wiedzieć?

Kabiny walk-in to aktualnie jedne z najnowocześniejszych oraz najciekawszych rozwiązań wykorzystywanych do tworzenia idealnych przestrzeni kąpielowych we współczesnych łazienkach. Na tle innych dostępnych w sprzedaży kabin wyróżniają się uniwersalnością oraz możliwością idealnego zgrania ich bryły z wystrojem oraz stylem niemal każdego pomieszczenia. Ponadto, kabiny prysznicowe walk-in prezentują się niezwykle estetycznie i elegancko, a ich minimalistyczny design świetnie współgra zarówno z wystrojem nowoczesnych łazienek, jak i pomieszczeń urządzonych w bardziej klasycznej, tradycyjnej stylistyce.

Kabina prysznicowa typu walk-in najczęściej przybiera postać kabiny otwartej, pozbawionej drzwi, a często także i samego brodzika. Powstaje w ten sposób odrębna strefa prysznicowa wydzielona przez tafle szkła oddzielające jej powierzchnię od pozostałych części pomieszczenia. Kabiny prysznicowe walk-in są rozwiązaniami uniwersalnymi, które mogą zostać idealne dostosowane do każdego wnętrza, co zwalnia nas z konieczności wyszukiwania gotowego rozwiązania dopasowanego pod względem wymiarów. Ich zastosowanie daje możliwość optymalnego wykorzystania dostępnej w łazience przestrzeni oraz samodzielnego stworzenia przestrzeni kąpielowej dostosowanej do osobistych preferencji oraz warunków panujących w pomieszczeniu.

Najważniejsze zalety kabin prysznicowych walk-in

Jednym z najważniejszych atutów tego typu rozwiązań prysznicowych jest ich konstrukcja. Pozbawiona drzwi kabina daje bowiem nie tylko szerokie możliwości aranżacyjne, ale pozwala na idealne zgranie estetyki kabiny z resztą łazienki. Taki wygląd kabiny w połączeniu z transparentnym szkłem pozwala także wizualnie powiększyć pomieszczenie, co warto wykorzystać w szczególności w przypadku niewielkich łazienek o ograniczonej powierzchni użytkowej. Konstrukcja z płaskim brodzikiem umożliwia natomiast wygodne korzystanie z funkcjonalności kabiny, co docenią zwłaszcza osoby starsze oraz mające problemy ruchowe.

  Ciche AGD

Kabina prysznicowa typu walk-in jest także rozwiązaniem łatwym w utrzymaniu w czystości. W szczególności warto zwrócić tu uwagę na rozwiązania marki Roca, której wszystkie dostępne w sprzedaży kabiny prysznicowe posiadają specjalną powłokę MaxiClean – jej obecność ułatwia zachowanie szklanej powierzchni w idealnej czystości, co pozwala codziennie cieszyć się estetycznie prezentującą się przestrzenią prysznicową. Dodatkowo, kabiny prysznicowe Roca wyposażone są w specjalnie skonstruowane rolki jezdne, które pozwalają na płynne i ciche domykanie drzwi. W samych drzwiach zastosowany został natomiast system cichego domykania, którego obecność podnosi komfort korzystania z kabiny.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.