Strona główna » Luksusowe meble włoskie – tradycja i innowacja

Luksusowe meble włoskie – tradycja i innowacja

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
meble salon

Tradycja i innowacja- są to dwa elementy, które stanowią podwalinę współczesnych włoskich mebli. Choć wydawałoby się, że tak odrębne i niemożliwe do połączenia, jednak stanowią idealną całość w tworzeniu luksusowych mebli, wpisujących się w niemal każdy styl wnętrzarski.

Początki włoskiego meblarstwa

Włochy prym w dziedzinie światowego meblarstwa zaczęły wieść dość późno, gdyż dopiero w ostatnich dekadach XX wieku, deklasując Francję, która dominowała nieprzerwanie w tworzeniu mebli dekoracyjnych od czasów Ludwika aż po lata 20-30-te XIX wieku. Ówcześni włoscy projektanci, przez te wszystkie lata, swoją ciężką pracą, doskonałymi umiejętnościami i awangardowymi pomysłami wypracowali taką renomę, że po dziś dzień Włochy uważane są za głównego eksportera luksusowych mebli, których tradycja i innowacja są głównym „budulcem”.

meble włoskie Rad Pol
https://www.rad-pol.com.pl/

Włoskie meble obecnie

Współcześni włoscy producenci luksusowych mebli nie ustępują w niczym dawnym mistrzom, będąc ich godnymi następcami. Pomimo upływu lat meble włoskie są nadal jednymi z najchętniej wybieranych. Świadczy to o nieprzerwanej staranności i dbałości o każdy szczegół, a także wyróżniającej meble włoskie prostej elegancji, co wcale nie oznacza prostoty. Dawna tradycja i współczesna innowacja są więc tym, co wyróżnia dziś luksusowe meble włoskie.

Jest to tradycja do dawnej jakości, solidności, trwałości, używania najlepszych materiałów, troski o każdy szczegół i pełnego zaangażowania w tworzenie doskonałych mebli oraz innowacja przejawiająca się nowoczesnymi formami, dostosowywanymi do współczesnych standardów i stylów wyposażenia wnętrz, zarówno tych prywatnych, domowych, jak i usługowych czy firmowych.

Walory włoskich mebli

Włoskie produkty zdecydowanie wyróżniają się na tle innych i są coraz bardziej cenione w Polsce. Do najważniejszych atutów mebli z kraju „wielkiego buta” należy przede wszystkim duża trwałość takich mebli. Jest to oczywiście powiązane z najlepszą jakością użytych wysokogatunkowych materiałów oraz surowców. Ponadto meble są precyzyjnie wykończone, zaś całość opiera się na solidnej i stabilnej konstrukcji. Dzięki temu w dużej mierze są odporne na uszkodzenia, zarysowania oraz zabrudzenia, a gdy już do nich dojdzie, z łatwością można je odczyścić. Meble włoskie służą wiele, wiele lat w niezmienionej formie, podczas gdy zdecydowana większość powszechnych mebli nadaje się do wymiany już po kilku latach użytkowania.

  Kołdry z naturalnym wypełnieniem - jaką wybrać?

Kolejną cechą charakteryzującą meble włoskie jest ich unikalny design, czyli nietuzinkowy i oryginalny wygląd a jednocześnie na tyle uniwersalny, iż wpisuje się w zdecydowaną większość styli wnętrzarskich. Wśród nich z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż włoskie meble pasują zarówno do stylu tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Na ich wyjątkowość wpływ ma przede wszystkim doskonały dobór i ciekawe połączenie materiałów takich jak naturalne drewno, marmur, metal czy skóra oraz niesztampowe wzornictwo. Wszystko to sprawia, że meble te oprócz funkcji użytkowej, stanowią idealny, ekskluzywny element dekoracji wnętrza.

Meble włoskie jakich pragniesz

Jeśli chcesz stworzyć wygodną i wyjątkową przestrzeń w swoim mieszkaniu oraz jeśli meble włoskie są tym, czego szukasz, firma Rad-Pol będzie najlepszą w tym pomocą. Bogata oferta najwyższej jakości mebli włoskich zarówno gotowych, jak i pod indywidualne zamówienie sprawi, że domowe wnętrze stanie się w końcu prawdziwym uosobieniem twojego charakteru i osobowości a tym samym miejscem, w którym spędzanie czasu będzie największą przyjemnością. Posiadamy szeroki wybór mebli do salonu, kuchni, jadalni, biura, sypialni oraz przedpokoju, w tym komody, krzesła, stoły, sofy, biblioteczki, kanapy, łóżka i inne, najwyższej jakości meble włoskie do każdego pomieszczenia twojego domu.

Można więc śmiało rzec, że luksusowe meble włoskie to coś więcej niż meble, to również odzwierciedlenie stylu, gustu oraz podejścia do życia ich użytkowników. Niech więc elegancja i nowoczesność wyróżnią i ciebie, poprzez wybór luksusowych mebli włoskich.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.