Strona główna » Kabina walk-in – komfortowe korzyści i możliwe wady

Kabina walk-in – komfortowe korzyści i możliwe wady

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Kabina prysznicowa walk in

Coraz częściej słyszysz o kabinach walk-in? Nic dziwnego – to prawdziwy trend w nowoczesnym wystroju wnętrz. Jeśli zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym mieszkaniu, to zdecydowanie tekst dla Ciebie! Wszystkie inwestycje wymagają odpowiedniego rozważenia, zwłaszcza że mogą pochłonąć znaczną część budżetu domowego. Czy dodatkowe koszty w postaci zakupu brodzika podpłytkowego pod prysznic są konieczne? Poznaj wszystkie zalety i wady kabiny walk-in!

Kabina walk-in – co to?

Kabina walk-in to rodzaj otwartego prysznicu, który montuje się bezpośrednio na odpowiednio wypoziomowanej posadzce lub specjalistycznym brodziku. W zależności od indywidualnych potrzeb, jak i ograniczeń wynikających z rozmiarów łazienki można zamontować dodatkową, szklaną lub ruchomą ściankę.

Wielką zaletą kabin jest swoboda ruchu i elastyczność przestrzenna. Co to oznacza? Prysznic montuje się w różnych miejscach, np. w narożniku pomieszczenia. Pamiętaj, że istnieje również opcja zamówienia modelu walk-in na wymiar.

Jakie korzyści przynosi kabina walk-in?

Wiele osób sądzi, że głównym celem nowoczesnego wystroju wnętrz jest wygląd. Niekoniecznie – w parze z dekoracyjnością idzie również funkcjonalność. Najważniejsze zalety kabiny typu walk-in to:

  • wysoka estetyka wykonania – kabina świetnie sprawdzi się w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach, a minimalistyczny design doda przestrzeni elegancji;
  • łatwe utrzymanie – ze względu na prostą budowę, a także brak drzwi, osad zbiera się w mniejszych ilościach, przez co o wiele szybciej przebiega cały proces czyszczenia;
  • dostępność – kabina walk-in stwarza bezpieczne i komfortowe warunki dla wszystkich domowników, czyli zarówno starszych członków rodziny, jak i osób z niepełnosprawnościami;
  • indywidualne dopasowanie wymiarów – nie ma znaczenia, jaką powierzchnią mieszkalną dysponujesz, dlatego że kabina dostosowuje się do każdej przestrzeni, nawet wąskiej łazienki.
  Styl industrialny w mieszkaniu

Czy kabina walk-in ma wady?

Otwarte kabiny są kuszącym rozwiązaniem, ale – jak wszystko – posiadają też swoje ograniczenia. Co powinieneś wiedzieć przed zakupem tego nowoczesnego sprzętu? Wśród minusów pryszniców typu walk-in wymienia się:

  • konieczność wypoziomowania posadzki,
  • dodatkowe koszty inwestycyjne,
  • rozlewanie wody przy źle dobranej wysokości spadu,
  • utratę ciepła ze względu na brak drzwi,
  • rozprzestrzenianie wilgoci po całej łazience.

Poszczególne problemy można w prosty sposób wyeliminować, np. wybierając tańszy model urządzenia lub usprawniając system wentylacji w mieszkaniu. Prawidłowo działające ogrzewanie zapewnia stałą temperaturę w pomieszczeniu, a zarazem pełny komfort w trakcie brania prysznicu. Warto podkreślić, że wymienione wady pojawią się głównie w źle przystosowanych przestrzeniach.

Brodziki podpłytkowe pod prysznic walk-in – czy warto?

Brodziki podpłytkowe pod prysznic rozwiązują jeden z głównych problemów kabin walk-in, a mianowicie nadmierne rozlewanie wody po posadzce łazienki. Producenci oferują wiele modeli, które różnią się materiałem oraz – przede wszystkim – wielkością spadu. Warto zwracać uwagę na trwałość tworzywa i to, czy produkt został pokryty dodatkową warstwą ochronną, np. klejem elastycznym lub siatką z włókna szklanego. Dodatkowo w ten sposób unikniesz konieczności poziomowania posadzki.

Co najistotniejsze, brodzik stanowi praktyczne rozwiązanie nie tylko ze względu na ograniczenie rozlewu wody, ale i brak progu. Kwestia dostępności – poruszona w tekście już wcześniej – jest nadrzędnym kryterium dla wielu rodzin planujących remont łazienki. Brodzik stwarza komfortowe i bezpieczne warunki nawet dla osób z ograniczoną sprawnością fizyczną.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.