Strona główna » Brodziki z odlewu mineralnego – lepsze niż akrylowe?

Brodziki z odlewu mineralnego – lepsze niż akrylowe?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Chcemy zainstalować w łazience brodzik – koniecznie biały. Salony łazienkowe oferują brodziki nie tylko akrylowe, ale i z odlewu mineralnego. Czym różnią się te brodziki?

Brodziki akrylowe, dotąd najczęściej kupowane chociażby z racji najniższych cen, są lekkie, dostępne w wielu kształtach i kolorach, łatwo się je montuje. Ich niewątpliwą zaletą jest gładka powierzchnia, dzięki czemu szybko dają się czyścić. Akryl to tworzywo barwione w masie, dzięki czemu wszelkierysy, które mogą wystąpić podczas użytkowania można bez trudu usunąć poprzez polerowanie. Tak więc brodziki czy wanny z akrylu mogą nam służyć przez wiele lat.

Z kolei brodziki z odlewu mineralnego są również niezwykle gładkie, o nieporowatej powierzchni – utrzymanie ich w czystości także nie wymaga wysiłku. Natomiast niewątpliwą ich zaletą jest odporność na substancje chemiczne i plamiące. Wszelkie tego typu zabrudzenia są łatwe do usunięcia przy użyciu delikatnych środków myjących. I dodatkowy plus brodzików z odlewu mineralnego: materiał, z którego je zrobiono, jest odporny na ścieranie, dzięki czemu zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.
Ile kosztują? Pokazanyna zdjęciu wyżej brodzik z odlewu mineralnego Sanplast, o średnicy 100 cm kosztuje 845 zł. Inne od 780 do ok. 1000 zł
zdjęcia Sanplast

  Kolory dekoracji świątecznych; dekoracje na stół, choinkę i nie tylko

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.