Strona główna » Wielkie pranie

Wielkie pranie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wystarczą trzy, cztery osoby w domu, by pralka „chodziła” prawie codziennie. Zamiast ciągle ładować i rozładowywać pranie lepiej jest kupić urządzenie o większej pojemności. Electrolux w swojej nowej linii Inspiration proponuje model EWF1408WDL o pojemności 10 kg . Pralka ta ma także programy parowe, znakomite do odświeżania ubrań, technologię Fuzzy Logic automatycznego dopasowywania ilości wody do wielkości i rodzaju załadunku oraz funkcję TimeManager pozwalającą skracać lub wydłużać cykl prania.

Electrolux ma duże doświadczenie w produkcji profesjonalnych urządzeń pralniczych. Ponad 1/3 sieci hotelowych na świecie wybiera Electrolux jako dostawcę wyposażenia do kuchni i pralni. Doświadczenie zdobyte podczas współpracy z profesjonalistami pomogło przenieść część sprawdzonych rozwiązań profesjonalnych do pralki EWF1408WDL.
 

Programy parowe
Para jest już od dawna wykorzystywana przez profesjonalistów. Wnikając głęboko w strukturę tkaniny rozprostowuje włókna i usuwa zapachy.  Wykorzystując ją można ograniczyć prasowanie. Można także szybko odświeżyć ubrania, nawet te przeznaczone do czyszczenia chemicznego.
 

Oszczędność energii, wody i detergentu
Gdy prania jest dużo, energooszczędność ma znaczenie. Pralka EWF1408WDL jest o 20% bardziej energooszczędna w porównaniu do standardów klasy A+++. Wyposażono ją także w czujnik wagi, który wskazuje na optymalne zapotrzebowanie na detergent, a technologia Fuzzy Logic automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości i rodzaju załadunku.

Kontrola czasu
Dzięki funkcji TimeManager można dostosować czas prania do własnych potrzeb. Skrócić go, gdy gdzieś się spieszymy lub wydłużyć, gdy pranie jest szczególnie brudne. A możliwości jest sporo – od 15 do 150 minut. Dodatkowo funkcja EcoInfo pozwala sprawdzić jak bardzo ekonomiczny jest nasz wybór.
 

Różne programy
Różne tkaniny wymagają różnego traktowania. Duża liczba programów umożliwia dobór odpowiedniego do każdego rodzaju prania. Pralka EWF1408WDL  otrzymała certyfikat WoolmarkGold co oznacza, że nadaje się do prania delikatnych tkanin. Ma jeszcze jeden przydatny gadżet – czujnik piany, który zapewnia zawsze dobrze wypłukane pranie. Koniec z zaciekami pozostawionymi po proszku!
 

  Jaka pralka, jaki proszek, jaki program... fakty i mity na temat prania

Pralka EWF1408WDL kosztuje ok 2 600 zł
 

Na podstawie materiałów Electrolux
 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.