Suszarka EcoCare

Suszarki są w Polsce nadal mało popularne. Wiele osób rezygnuje z nich ze względu na brak miejsca lub obawia się wysokich rachunków za prąd. Najnowsze modele z pompą ciepła są energooszczędne, a wygodny łącznik pozwala ustawić suszarkę na pralce w słupku.

Wokół suszarek narosło sporo mitów. Słyszymy obawy dotyczące nadmiernego zużycia energii oraz gniecenia i niszczenia ubrań. Zacznijmy od ubrań – suszarki zasadniczo ubrań nie niszczą. Naturalnie jeśli włożymy sweter z wełny na program suszenia bawełny, to efekt  będzie marny. Co najwyżej będziemy mogli podarować sweter młodszej siostrze lub kuzynowi. Jeśli jednak będziemy prawidłowo używać suszarki żadne tego typu niespodzianki nam nie grożą. Ubrania wysuszone w suszarce są miękkie i mało pogniecione. Łatwiej i szybciej można je wyprasować, a to z kolei oznacza oszczędność czasu i energii. Trzeba jednak pamiętać, aby wyjąć je jak najszybciej po zakończeniu suszenia, żeby nie zdążyły „opaść” i znowu się pognieść. Ułatwi to sygnał dźwiękowy informujący o końcu programu. 

Niektórych użytkowników niepokoją włókna, które podczas suszenia osadzają się na filtrze. To dla nich dowód, że ubrania są niszczone. Ale tak nie jest, włókna odpadają z ubrań stale, w sposób naturalny, suszarka tylko gromadzi je w jednym miejscu i stąd to mylne wrażenie. Producenci poprawili też znacznie energooszczędność suszarek, dzięki zastosowaniu pompy ciepła najnowsze wydajne modele mają nawet klasę energetyczną A-50%.

Jeszcze niedawno zmywarka była dla wielu osób zbędnym wydatkiem, ale kto ją wypróbował nie chciał wracać już do ręcznego mycia. Podobnie jest z suszarką – łatwo się przyzwyczaić do wygody jaką daje. Wystarczy szybkie przełożenie prania z pralki do suszarki, zamiast mozolnego rozwieszania na sznurkach, a później łatwiejsze prasowanie. Suszarka szybko staje się naturalnym pomocnikiem w pracach domowych.
 

Electrolux EcoCare
Suszarka EcoCare EDH3498RDL jest jednym z najbardziej wydajnych urządzeń na rynku, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska i pozwala na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Należy do klasy energetycznej A-50%. Urządzenie ma wbudowane czujniki, dzięki którym jest w stanie dopasować czas suszenia i pobór energii elektrycznej do wielkości wsadu. Energooszczędny, cichy i niezawodny silnik inwerterowy ma aż dziesięcioletnią gwarancję. Nie zapomniano również o efektywności. Duży bęben o pojemności 118 litrów z usprawnionym obiegiem powietrza zapewnia dobre efekty suszenia i mniejszy poziom zagnieceń. Stożek na tylnej ścianie oraz 3 zabieraki redukują możliwość plątania się odzieży. Specjalna powierzchnia bębna oznacza delikatne suszenie, co potwierdza certyfikat Woolmark. W tym roku suszarka EcoCare otrzymała nagrodę Złota Villa 2013

na podstawie materiałów: