Strona główna » Na ludowo

Motywy folkowe znowu wracają do łask. Projektanci inspirują się sztuką ludową wykorzystując regionalne wzory, kolory i techniki. Trend zwany folk to wzornictwo na ludowo.

Projektanci często łączą nowoczesne wzornictwo z ludowymi dodatkami. Niektórzy traktują folk bardziej dosłownie, ozdabiając meble, ceramikę czy dywany np. łowickimi wycinankami, u innych widać jedynie subtelne wpływy lokalnej kultury. W Internecie działa już kilka sklepów, w których można kupić folkowe meble i dodatki, często wykonywane ręcznie. Jeśli ten styl Wam się podoba, znaleźliśmy dla Was kilka pomysłów.
 

Stylowa Sofa Kwiaty Folk została wykonana ręcznie przez artystów z Home Design. Niepowtarzalny finezyjny kształt połączony z oryginalnym wzornictwem wpasowuje się we wnętrza nowoczesne jak i klasyczne. Obita przyjemnym w dotyku materiałem. Ozdobą tego modelu są oryginalne hafty łowickie. Model wykonany w pojedynczym egzemplarzu. Cena 6900 zł.
www.folkownia.pl

 

Naklejka ścienna z motywem podhalańskim, która w łatwy sposób pozwoli odmienić wnętrze. Została wykonana z samoprzylepnej, transparentnej folii dokładnie przylegającej do ściany. Specjalny klej pozwala ją zarówno łatwo przykleić, jak i zdjąć bez pozostawiania śladu. Cena 69 zł za naklejkę o wymiarach 20 cm szerokości i 143 cm długości.
www.folkownia.pl

 

 

Jasny stolik Ikebana, w delikatnym, kobiecym stylu, wykonany z metalu. Bogate, a zarazem eleganckie wzornictwo sprawia, że stolik będzie bardzo dobrze pasował do wnętrz w kolorach ziemi lub odcieniach czekolady. Cena 1120 zł.
www.laskowscydesign.pl

 

 

 

Półka Summer, która jest jednocześnie wieszakiem. Wykonana z metalu pomalowanego na kolor oliwkowy. Powieszona na ścianie staje się ciekawą ozdobą wnętrza. Sprawdzi się w kuchni lub łazience. Cena 300 zł
www.laskowscydesign.pl

 

 

Dywan Jaga jest inspirowany tradycyjnymi, kolorowymi wycinankami łowickimi. Wykonany został z sukna z wełny nowozelandzkiej z podkładem z filcu. Wymiary 140 x 250 cm. Autorski projekt Joanny Łyczek. Dywan robiony na zamówienie, można zmienić jego kolor i wymiary. Cena 2800 zł.
www.folkhome.pl

  Zapach lawendy, ciepło domu - dodatki i dekoracje

 

Oryginalny puf z serii Folk Elements, autorskiego projektu AT Design. Powstał z inspiracji łowickimi wycinankami. Tkanina obiciowa typu szenila drukowana cyfrowo od góry i po bokach, wewnątrz solidna gąbka tapicerska. Obicie zdejmowane, zapinane na suwak. Można prać w pralce. Cena 119 zł.
www.folkownia.pl

 

Kogut – dekor mozaikowyo wymiarach 15 x 15 cm. Gotowy do samodzielnego montażu w dowolnym miejscu np. na ścianie, meblu czy podłodze. Mozaika wykonana z błyszczących kafli. Cena 56 zł.

www.ludowomi.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.