Strona główna » Dwa pokoje dla rodziny z dzieckiem

Dwa pokoje dla rodziny z dzieckiem to często za mało. Zainteresowani kupnem mieszkań 2-pokojowych niechętnie chcą przeznaczyć jedno z pomieszczeń na pokój dla dziecka.

Według badania portalu nieruchomości domy.pl zaledwie 16% ankietowanych uznaje ten pomysł za korzystny. Rozwiązaniem wygodnym i takim, który zapewni poczucie prywatność rodzinie nawet z jednym dzieckiem, jest wybór mieszkania 3-pokojowego, gdzie jeden pokój przeznaczymy np. na sypialnie, drugi na salon, natomiast trzeci właśnie na pokój dla dziecka lub dzieci.
Taką tendencję widać wśród potencjalnych nabywców lokali 3-pokojowych. Tego typu M kupujemy chętniej z myślą o pokoju dziecięcym – rozwiązanie to chce wprowadzić już 57% ankietowanych, czyli ponad trzy razy więcej niż w przypadku osób szukających lokali 2-pokojowych. W tej grupie aż 95% badanych rozważa również zaadaptowanie przynajmniej jednego z pomieszczeń na sypialnię; co dziesiąta osoba chce jeden pokój przeznaczyć na miejsce pracy, natomiast 4% badanych wolałoby mieć oddzielną jadalnię, a nie jeść przy stole w kuchni.
Wiedząc, że nowo zakupione mieszkanie będzie składało się z czterech pokoi, o wiele chętniej skłonni jesteśmy przypisywać im konkretne funkcje. Świadczy o tym fakt, że wszyscy ankietowani w grupie osób zainteresowanych zakupem mieszkań 4-pokojowych planują przynajmniej jedno pomieszczenie przeznaczyć na sypialnię.
Jak wynika z badania przeprowadzonych przez portal domy.pl, 79% kupujących 4-pokojowe mieszkanie przeznaczy przynajmniej jeden z pokoi na pokój dla dziecka lub dzieci, a 12% chce, aby w nowo zakupionym M znalazło się miejsce na jadalnię.

Artykuł przygotowany przez www.domy.pl

  Umowa deweloperska – co powinno się w niej znaleźć?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.