Strona główna » Pralka GRANDÓ EVO – skuteczne pranie w niskich temperaturach

Pralka GRANDÓ EVO – skuteczne pranie w niskich temperaturach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na polski rynek wchodzą dwa modele pralek marki Candy z nowej linii GRANDÓ EVO. Zastosowano w nich unikalną technologię Mix Power System, pozwalającą dwukrotnie zwiększyć skuteczność prania w niskich temperaturach.

Pranie w 20°C, skuteczność jak przy 40°C
GRANDÓ EVO to pierwsza pralka z programem prania w 20˚C opartym na technologii Mix Power System. Dzięki temu systemowi można obniżyć standardową temperaturę prania i w 20˚C uzyskać rezultaty osiągane zwykle przy 40˚C. Program 40˚C pozwala osiągnąć skuteczność jak przy 60˚C, a do najtrudniejszych zabrudzeń jest program 60˚C. Mix Power System gwarantuje także wysoką skuteczność płukania, które odbywa się poprzez spryskiwanie włókien wodą z dyszy pod wysokim ciśnieniem. To pozwala na dokładne usunięcie resztek detergentu i zapewnia oszczędność wody.

W początkowej fazie cyklu prania Mix Power System łączy wodę i detergent w jeden roztwór o wysokim stężeniu. Następnie system wprowadza ten roztwór do wnętrza bębna pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu dociera on do wszystkich włókien tkaniny. W tym czasie następuje szybki obrót bębna, dzięki któremu ładunek rozkłada się równomiernie. Zmieszane woda i detergent przedostają się samego środka, a więc tam, gdzie najtrudniej jest uzyskać właściwy efekt prania. To rozwiązanie stanowi krok naprzód wobec metody tradycyjnej, w której woda i detergent łączą się dopiero wewnątrz bębna, stopniowo, w miarę jego mechanicznych obrotów.
Dzięki systemowi efektywnego prania już w 20˚C możliwe jest wyeliminowanie niekorzystnego wpływu temperatury na włókna, co ma znaczenie zwłaszcza przy praniu tkanin delikatnych, np. wełny czy jedwabiu. Także w przypadku tkanin składających się z materiałów mieszanych, wysoka temperatura może spowodować niekorzystne zmiany ich struktury. Skurczenie się niektórych włókien, przy zachowaniu niezmienionych własności pozostałych, może powodować efekt pofałdowania tkaniny. Dlatego też obniżona temperatura prania w GRANDO EVÓ pozwala na zachowanie komfortu tkanin i ochronę ich kolorów. Dodatkowo, dzięki funkcji Candy Mix&Wash zyskujemy możliwość równoczesnego prania białych i kolorowych ubrań. Niska temperatura prania chroni bowiem przed zafarbowaniem tkanin.

  Pralka dla alergików

Nowatorski system płukania w pralkach GRANDÓ EVO pozwala ograniczyć zużycie wody podczas cyklu prania o 15%. Natomiast dzięki możliwości prania już w 20˚C zużywamy 60% mniej energii w porównaniu do prania w 40˚C. Dodatkowo, inteligentna pralka GRANDÓ EVO pozwala dokonać optymalizacji czasu prania oraz zużycia wody i energii elektrycznej w zależności od wielkości wsadu.

Drzwi pralki Candy są duże, mają nowatorski uchwyt umiejscowiony w górnej części
, co przekłada się na wygodę użytkowania. Elegancki, intuicyjny wyświetlacz, zapewnia elastyczność ustawień parametrów prania, a ergonomiczne pokrętło umożliwia wybór cyklu prania dostosowanego do potrzeb.

Modele EVO to:
1274 LW (wsad 7 kg, 1200 obr/min)
1484 LW (wsad 8 kg, 1400 obr/min).
Oprócz programów w systemie MPS 20˚C, 40˚C, 60˚C pralki te umożliwiają korzystanie z programów szybkich, a także posiadają specjalny program do prania wełny.  Wymiary: 89 cm x 65 cm x 56 cm. Cena modelu 1274 LW wynosi 1899 zł, a 1484 LW 2299 zł.

www.candy.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.