Strona główna » Pierze i prasuje

Pierze i prasuje

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pralka dla zapracowanych!

Nie tylko pierze, ale i prasuje za Ciebie! – Pierwsza na świecie pralka parowa LG Direct Drive

Nie masz czasu na prasowanie, a od rana zaczynasz ważne spotkania?
Po prostu włóż suchą koszulę do pralki parowej LG Direct Drive, uruchom program „odświeżanie parowe”, zrób sobie śniadanie, a po 20 minutach rozwieś koszulę na wieszaku na 3 minuty…

LG prezentuje pralkę parową Direct Drive z innowacyjnym programem „odświeżania parowego” suchych ubrań, która zastępuje prasowanie. Dzięki wykorzystaniu w pralce pary wodnej, wszystkie zagniecenia zostaną rozprostowane i usunięte, a Twoje ubrania będą gotowe do założenia po 23 minutach.

Piorąca para – jak to działa?

Oprócz odświeżania parowego, pralka charakteryzuje się głównie specjalnym systemem trzystopniowego prania z wykorzystaniem pary. Umożliwia on przyłączenie się cząsteczek pary do tkanin, otoczenie i rozluźnienie wiązań pomiędzy tkaniną, a zanieczyszczeniami, a następnie odseparowanie ich i odświeżenie struktury tkaniny. Zaletą pary jest również wyeliminowanie efektu elektryzowania się ubrań.

Pralka parowa LG Direct Drive posiada specjalny generator pary, który dodatkowo przy pomocy pary ogrzewa wodę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnej temperatury prania w szybkim tempie i krótszym czasie. Jednocześnie para ociepla równomiernie zbiornik, dzięki czemu zmniejsza straty energii i podnosi skuteczność działania detergentów.

W technologii pralki wykorzystano podwójny system natrysku, który polega na jednoczesnym natrysku wody pobieranej z dna bębna i pary, dzięki czemu zmniejszone jest zużycie wody.

W efekcie pralka zużywa mniej energii, uzyskując lepszy rezultat prania.

Najwyższa oszczędność w klasie A++

Jak wykazują badania, pralka parowa LG Direct Drive zużywa o 29% mniej wody w porównaniu do pralek tradycyjnych (przy 8 kg załadunku).

  Najcichsza pralka

Jako pierwsza na świecie pralka, LG Direct Drive uzyskała klasę A++, co oznacza, że urządzenie pobiera 20% mniej energii w porównaniu do modeli w klasie A.

Bakterie wyparują…

Zaletą pary jest również skuteczna eliminacja bakterii (gronkowiec, coli) w temperaturze 99°C. A dzięki specjalnej funkcji Baby Care – pralka wyeliminuje roztocza, detergenty, czy alergeny, które mogą być przyczyną dolegliwości u osób z wrażliwą skórą.

Pralka uzyskała certyfikat Brytyjskiej Fundacji Przeciwdziałania Alergii co oznacza, że spełnia rygorystyczne standardy dotyczące poziomu alergenów i jest rekomendowana dla osób cierpiących na alergie skórne.

Dyskrecja napędu Direct Drive

LG wyposażył pralkę parową w system bezpośredniego napędu Direct Drive, który gwarantuje bardzo cichą i bezawaryjną pracę. Dzięki bezpośredniemu napędowi, pranie odbywa się tak cicho, że jest prawie niesłyszalne dla domowników.

Sugerowana cena detaliczna:
Model WD-14440FDS – 4399 zł

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.