Strona główna » Piekarniki z dotykowymi wyświetlaczami

Piekarniki z dotykowymi wyświetlaczami

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Piekarniki już nie tylko pieką, grillują, gotują na parze, czy same się czyszczą. Na rynku pojawiły się piekarniki z interaktywnymi ekranami dotykowymi LCD. Na wyświetlaczu mamy możliwość sterowania pracą piekarnika. A do tego wybrania gotowego przepisu spośród kilkudziesięciu, które ma w swojej pamięci piekarnik.

Wyświetlacz może także służyć jako cyfrowa ramka do zdjęć. Z pendriva przenosimy pliki zdjęciowe do pamięci piekarnika i gotując możemy wspominać wakacje… Trzeba jednak przyznać, że najlepiej takie modele piekarników prezentują się w wysokiej zabudowie, tzw. słupku – czyli kiedy sa zamontowane na wysokości naszych oczu. Wtedy również wygodniej korzystać z wyświetlacza.

Piekarnik Amica Integra Smart
Interaktywny ekran dotykowy typu Multi-Touch ma 7-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Pozwala na sterowanie intuicyjnym menu płynnym ruchem palca. Wyświetlacz ma wielopoziomową strukturę menu, animowaną grafikę ikon oraz prostą nawigację. Wyświetlacz można dostosować do swoich potrzeb wybierając motyw kolorystyczny (natura, ogień, kosmos, powietrze, głęboka czerń), jedną z 17 wersji językowych (w tym np. polską, angielską, niemiecką), jedną z 3 wersji zegara (analogową, standardową, cyfrową) oraz dźwięków, np. zakończenia pracy i nagrzaniu się piekarnika.
W multimedialnej książce kucharskiej piekarnika Amica Integra Smart są przepisy kulinarne, które wraz ze sposobem przygotowania potrawy i specjalnie zaprogramowanymi funkcjami sprawią, że uda się każda potrawa. Gotowe programy pieczenia sprawiają, że wystarczy przygotować danie, wstawić je do piekarnika i wybrać odpowiedni program. Piekarnik sam zdecyduje o doborze temperatury, czasu oraz sposobu grzania. Nie jest problemem również stworzenie, zapisanie i korzystanie z własnego programu na ulubione danie. Pomoże w tym elektroniczna instrukcja obsługi wyświetlana na ekranie piekarnika. Tę elektroniczną książkę kucharską można rozbudowywać dzięki możliwości aktualizacji oprogramowania przez serwis internetowy za pośrednictwem portu USB.
Więcej na www.amicasmart.com

Piekarnik Beko InnovaChef
To wielofunkcyjny piekarnik z wyświetlaczem dotykowym LCD – ma 13 funkcji, 82 automatyczne programy pieczenia i wejście USB. Nowy model piekarnika jest sterowany  dotykowo, ma prowadnice teleskopowe na trzech poziomach oraz mechanizm miękkiego domykania drzwi. Jest pojemny (65 litrów), podpowie sposób i kolejność dodawania składników do potrawy, pokaże zdjęcia.
W książce kucharskiej wgranej do pamięci urządzenia są 52 przepisy.  Istnieje również opcja „Ulubione dania” oraz możliwość wgrywania własnych przepisów i receptur. Ten model piekarnika ma 15 wersji językowych, w tym polski. By dobrze upiec potrawę, wystarczy nastawić jeden z 82 programów pieczenia (w tym program zdrowego żywienia) i umieścić potrawę w piekarniku. Program sam wybierze odpowiednie parametry, jego temperaturę i czas trwania. Piekarnik posiada również opcję slow cooking i pieczenia wspomaganego parą. Dzięki parze potrawy są bardziej soczyste, zawierają mniej tłuszczu. Zimą można również przygotować własny chleb na zakwasie, który będzie miękki i puszysty w środku, a pysznie chrupiący na zewnątrz.
Cena 2400 zł
www.beko.com.pl

  Piekarnik do zabudowy Teka z systemem czyszczenia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.