Strona główna » Piekarnik do zabudowy Teka z systemem czyszczenia

Piekarnik do zabudowy Teka z systemem czyszczenia

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

By skutecznie wyczyścić wnętrze piekarnika do zabudowy (i piekarnika w kuchni wolno stojącej oczywiście również) potrzeba silnych detergentów i sporo cierpliwości. Dlatego Teka proponuje w swoich piekarnikach z linii Ethos innowacyjny system czyszczenia Hydroclean®. By wyczyścić piekarnik do zabudowy, wystarczy szklanka wody i 24 minuty, a piekarnik będzie czysty.

Ekologiczna para w piekarniku do zabudowy

Hydroclean® to ekologiczna technologia oparta na działaniu temperatury i wody. Wystarczy wlać na dno piekarnika szklankę wody, włączyć funkcję Hydroclean®, która wyczyści piekarni w ciągu 24 minut. Na koniec trzeba jedynie przetrzeć wnętrze szmatką, aby piekarnik był z powrotem czysty i lśniący. W odróżnieniu od pyrolizy, systemu czyszczenia, który polega na spopielaniu tłuszczu w temperaturze około 500°C, system Hydroclean® jest bardziej ekonomiczny i bezpieczny. Tu cały proces przebiega w temperaturze nieco powyżej 60°C i obejmuje również etap chłodzenia. Po jego zakończeniu temperatura jest na tyle niska, że nie stwarza żadnego ryzyka poparzenia.
Kiedy wytrzemy zabrudzenia ściereczką, piekarnik będzie zupełnie czysty, dlatego nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych detergentów. Wnętrze i blachy piekarników z funkcją Hydroclean® zostały pokryte specjalną odporną na zarysowania i niezwykle trwałą emalią Teka Hydroclean®, z której bardzo łatwo usuwać tłuszcz i przypalone resztki jedzenia.

Przydatne funkcje w piekarnikach do zabudowy z linii Ethos

Piekarniki Teka z linii Ethos mają różnorodne funkcje i udogodnienia, które pomagają osiągać znakomite rezultaty kulinarne. Termoobieg umożliwia równomierne pieczenie na kilku poziomach jednocześnie, bez przenikania się smaków i zapachów. Termosonda, dostępna w modelu HL890, wskazuje temperaturę wewnątrz potrawy i wyłącza automatycznie urządzenie, gdy odpowiednia temperatura zostanie osiągnięta. Funkcja szybkie nagrzewanie pozwala oszczędzić czas. Teleskopowe prowadnice zwiększają bezpieczeństwo i komfort obsługi. Korzystając z nich można lekko i stabilnie wysunąć nawet bardzo ciężkie naczynia, bez ryzyka zsunięcia się potrawy. Kilka funkcji grzania oraz dodatkowe programy automatyczne dają możliwość precyzyjnego dobierania parametrów pieczenia, a sensorowy panel sterujący usprawnia obsługę.

  Co to jest wielofunkcyjny piekarnik solarny?

Zdjęcia Teka
 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.