Strona główna » Co to jest wielofunkcyjny piekarnik solarny?

Co to jest wielofunkcyjny piekarnik solarny?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Firma LG Electronics wprowadza do Polski piekarnik solarny. Urządzenie typu 3-w-1, łączy możliwości i zalety tradycyjnego piekarnika, kuchenki mikrofalowej oraz grilla węglowego. Dostępne na polskim rynku od sierpnia 2013 roku.

W piekarniku solarnym LG została zastosowana innowacyjna technologia solarna Lightwave, która pozwala łatwo przygotować dania. Ten specjalny system ogrzewania, stworzony przez LG, a zainspirowany naturą, sprawia, że potrawy przygotowane w piekarniku solarnym są nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze. Dzięki specjalnemu systemowi ogrzewającemu wnętrze potrawy, zmniejsza się zawartość tłuszczu i soli przy jednoczesnym zachowaniu witaminy C oraz składników odżywczych. Specjalna grzałka Charcoal Lighting Heater zawiera wkład węglowy, zapewniający naturalny przepływ ciepła, które wnika głęboko do wnętrza produktów spożywczych. Sprawia to, że potrawy są chrupiące z zewnątrz, a przy tym zachowana jest ich naturalna soczystość w środku. Dania przygotowane z wykorzystaniem funkcji grilla węglowego zyskują posmak, który dotychczas możliwy był tylko dzięki tradycyjnemu grillowi ogrodowemu. Piekarnik solarny LG posiada także wygodną funkcję „Przepis Szefa Kuchni”, umożliwiającą błyskawiczne przygotowanie smakowitych potraw. Dzięki predefiniowanym ustawieniom, dania, takie jak quiche, pieczeń wołowa, lasagne, tarta jabłkowa czy ciasto czekoladowe można przygotować bez większego wysiłku.

Szybkie i energooszczędne pieczenie
Za sprawą nowatorskiej funkcji aktywnego termoobiegu, wykorzystującego 4 odpowiednio rozmieszczone grzałki oraz opcji sterowania obiegiem gorącego powietrza, możliwe jest szybsze i równomierne pieczenie potraw. 6 trybów pracy piekarnika pozwala dopasować warunki pieczenia do potrzeb danego dania. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, w których grzałki cyklicznie włączają się i wyłączają po osiągnięciu oczekiwanej temperatury, w piekarniku solarnym LG można utrzymać stabilną temperaturę przez cały czas pieczenia. Dzięki temu, potrawa jest równomiernie ogrzana, co pozwala zachować jej soczystość i chrupkość jednocześnie. Dodatkowo piekarnik pozwala obniżyć zużycie energii podczas pieczenia nawet o 40%.

  Jaka płyta kuchenna?

Łatwe czyszczenie bez detergentów
Czyszczenie piekarnika solarnego jest łatwe dzięki specjalnej powłoce Easy Clean.. Nie potrzeba żadnych detergentów, wystarczy użycie mokrej ściereczki, by piekarnik wyglądał jak nowy.

Piekarnik solarny jest wielkością zbliżóny do kuchenki mikrofalowej – jego wymiary zewnętrzne to 53 x 32 x 53 c. Cena 1400 zł

zdjęcia LG

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.