Strona główna » Podłogi winylowe: panele lub płytki

Podłogi winylowe: panele lub płytki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dywan w łazience, drewno przy kominku, cement w garderobie? Bogata kolekcja dekorów podłóg winylowych pomoże zaaranżować niepowtarzalne wnętrza. Podłoga winylowa pozwoli zrealizować różne pomysły domowników.

Wadą naturalnych materiałów – nawet najlepiej dobranych i w najwyższym gatunku jest – potrzeba ich regularnej pielęgnacji. By kamienne czy drewniane podłogi zachowały swój urok, należy o nie odpowiednio dbać. Jeżeli zależy nam na efekcie wizualnym i wygodzie użytkowania można wybrać podłogi winylowe. Takie podłogi wystarczy tylko myć.

Technologia w służbie wzornictwa
Marka Floover stworzyła unikalne kolekcje wzorów imitujące naturalne materiały: kamień, płytki, cement, a także wiele kolorów i wzorów drewna. Wierzchnia warstwa płytek winylowych naśladuje nawet jego fakturę, dzięki czemu zostaje osiągnięty efekt zbliżony do prawdziwego materiału.

A pod wzorem…
Podłogi winylowe Floover dostępne są w dwóch podstawowych wersjach: na rdzeniu HDF ze zintegrowanym podkładem korkowym oraz w kolekcji SPLASH2O na rdzeniu z twardego PVC. Każdy z nich zapewnia wyjątkowe właściwości użytkowe:korek izoluje termicznie i akustycznie, a PVC to gwarancja wodoodporności.
Podłogi występują w formie paneli oraz płytek. Panele winylowe Floover mają sporo cech wspólnych z panelami laminowanymi, jednakże jest to nowoczesne i udoskonalone rozwiązanie, które technologicznie przewyższa panele laminowane.
Ceny paneli w zależności od wzoru i rodzaju to 122-309 zł netto/m2
Ceny płytek w zależności od wzoru to 86-155 zł netto/m2

Trudno jest przekonać miłośników naturalnych materiałów do zmiany upodobań. Ci, którzy lubią otaczać się drewnem i kamieniem, są w stanie poświęcić swój czas i pracę, by je pielęgnować. Pozostałych podłogi winylowe mają szansę uwieść swoim nowoczesnym designem i możliwościami, ponieważ pozwalają przełamać techniczną barierę i beztrosko zafundować sobie drewno lub dywan w łazience lub posiadać strukturę cementu, która jednocześnie będzie cichą i ciepłą podłogą.

zdjęcia Kopp

  Sizalowa wykładzina w kratę

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.