Strona główna » Odkurzacze Zelmer dla alergików

Odkurzacze Zelmer dla alergików

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nowoczesne odkurzacze Zelmer dla alergików są wyposażone w zaawansowane systemy filtracji. W odkurzaczach stosuje się worki Sagbag wykonane ze specjalnej włókniny. Worki są higieniczne, pojemne, wytrzymałe i dokonują wstępnej filtracji powietrza z zanieczyszczeń – posiadają klasę filtracji porównywalną z filtrami HEPA 10.

Podczas odkurzania wstępnie oczyszczone w workach powietrze filtrowane jest dalej przez filtr wylotowy. Odkurzacze serii Syrius, Jupiter i Solaris wyposażono w bardzo wydajne, antyalergiczne filtry HEPA H13. Filtry te oczyszczają powietrze z 99,95% zanieczyszczeń wielkości do 0,3 mikrona – czyli bakterii, pyłkowych alergenów, odchodów roztoczy, a nawet drobin dymu tytoniowego.

Odkurzacz workowy lub bezworkowy

W odkurzaczach Zelmer Clarris Twix, Solaris Twix i Voyager Twix zastosowano specjalne rozwiązanie, pozwalające na wybór trybu pracy – urządzenie może pracować jak tradycyjny odkurzacz workowy lub cyklonowy odkurzacz bezworkowy. W trybie workowym do gromadzenia zanieczyszczeń stosuje się worki Safbag o dużej pojemności. Jeśli zaś chcemy oszczędzić na wymianie worków, wtedy w odkurzaczu można zamontować specjalny pojemnik cyklonowy. Rozwiązanie to ma tę korzyść, że w pojemniku zastosowano dodatkowy filtr HEPA, który można myć w wodzie. Dzięki temu odkurzacz posiada system podwójnej filtracji HEPA – wlotowy i wylotowy – zapewniając maksymalną czystość powietrza. Po odkurzaniu zanieczyszczenia można jednym przyciskiem wysypać do kosza.


Odkurzacz wodny

Innym rozwiązaniem polecanym dla alergików są odkurzacze Zelmer z filtrem wodnym. Odkurzacze Aquos posiadają specjalny pojemnik na wodę, która w trakcie odkurzania zwilża brud i powoduje jego opadanie na dno. Następnie powietrze przepuszczane jest przez piankowy filtr wilgoci i specjalny, zmywalny filtr HEPA, który w razie zabrudzenia można myć pod bieżącą wodą.
Po odkurzaniu wystarczy wylać wodę z pojemnika – bez pylenia i kontaktu z zanieczyszczeniami, gdyż są one zwilżone wodą.

  Odkurzacz bezworkowy - jak dobrze wybrać

Akcesoria do odkurzaczy dla alergików

Każdy odkurzacz Zelmer wyposażono w bogaty zestaw akcesoriów, zarówno specjalnych ssawek dużych, jak i komplet ssawek małych. Ssawko-szczotka z separatorem drobnych przedmiotów zapobiegnie wciągnięciu drobiazgów takich jak monety czy kolczyki, zaś szczotka z włosiem naturalnym chroni podłogi wrażliwe na zadrapania, takie jak parkiet czy gres.
Turboszczotka i elektroszczotka są szczotkami specjalnie zaprojektowanymi dla posiadaczy zwierząt domowych i dywanów. Wyposażono je w obrotowy wałek z włosiem, wprowadzany w ruch dzięki przepływowi powietrza (turboszczotka) lub osobnemu silnikowi (elektroszczotka). Takie rozwiązanie powoduje, że szczotka dosłownie czesze dywan, zbierając sierść i nitki oraz wszystkie zabrudzenia głęboko osadzone w dywanie.

Sugerowane ceny wybranych odkurzaczy Zelmer:
Syrius 1600.3 HT (sterowanie w rękojeści, filtr HEPA H13, turboszczotka) – 619 zł
Syrius 1600.3 HQ (sterowanie w rękojeści, filtr HEPA H13, elektroszczotka) – 719 zł
Jupiter 4000.0 HP (filtr HEPA H13, szczotka parkietowa) – 599 zł
Jupiter 4000.0 HT (filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i turboszczotka) – 649 zł
Jupiter 4000.0 HQ (filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i elektroszczotka) – 749 zł
Solaris 5000.0 HT (filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i turboszczotka) – 739 zł
Solaris 5000.0 HQ (filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i elektroszczotka) – 829 zł
Aquos 829.5 SK (filtr wodny, filtr HEPA zmywalny) – 639 zł
Aquos 829.0 SP (filtr wodny, filtr HEPA zmywalny, szczotka parkietowa) – 699 zł
Aquos 829.0 ST (filtr wodny, filtr HEPA zmywalny, szczotka parkietowa I turboszczotka) – 739 zł
Solaris Twix 5500.0 HT (workowy lub bezworkowy, filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i turboszczotka) – 699 zł
Solaris Twix 5500.3 HT (sterowanie w rękojeści, workowy lub bezworkowy, filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i turboszczotka) – 799 zł
Solaris Twix 5500.3 HQ (sterowanie w rękojeści, workowy lub bezworkowy, filtr HEPA H13, szczotka parkietowa i elektroszczotka) – 899 zł

  Laur Konsumenta dla produktów marki Zelmer

www.zelmer.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.