Strona główna » Bezprzewodowy odkurzacz z funkcją mycia

Bezprzewodowy odkurzacz z funkcją mycia

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mycie i odkurzanie podłóg, szczególnie dużych powierzchni, to nie lada wyzwanie. A gdyby tak móc robić to jednocześnie? Jest na to rozwiązanie – Philips SpeedPro Max Aqua (FC6904/01), który uznawany jest za jeden z najlepszych na rynku bezprzewodowych odkurzaczy z funkcją mycia.

Urządzenie wyposażone zostało w cyfrowy silnik z technologią PowerCyclone 8, dzięki czemu ruch powietrza kierowany w górę komory cyklonicznej jest znacznie przyspieszony, a kurz dokładnie oddzielony.

  • Piasek, sierść czy inne zabrudzenia zostaną bez problemu zebrane nawet z grubych dywanów.
  • Specjalna nasadka zasysająca 360° zapewnia dokładniejsze zbieranie kurzu oraz innych zabrudzeń, również podczas ruchu do tyłu.
  • Wbudowane w nasadkę sprzątającą podświetlenie LED ułatwi usunięcie każdego okruszka, a nawet ziarenka soli czy piasku.

Odkurzanie i mycie

A co z myciem podłóg? Czy jest to takie proste w praktyce, jak opisuje to producent? Philips SpeedPro Max Aqua można używać zarówno z nasadką mopującą, jak i bez niej.

Philips SpeedPro Max Aqua

  1. Zaletą urządzenia sjest system AquaBoost, który po naciśnięciu pedału w systemie myjącym zwiększa ilość wyrzucanej wody, dzięki czemu z łatwością można usunąć różne zabrudzenia.
  2. Pojemnik na wodę z detergentem pomieści maksymalnie 0,28 l płynu. Wydaje się mało, ale producent zapewnia, iż na jednym zbiorniku wyczyścimy aż 60 m².
  3. Jakiego detergentu używać do sprzątania? Na stronie producenta możemy przeczytać, iż ma być to przezroczysty detergent lub zwykła woda. Na rynku mało jest płynów, które nie mają barwy, a czy sama woda dokładnie wyczyści zasuszone już zabrudzenia pozostawione przez psa, który postanowił pobiegać sobie po błocie? Warte sprawdzenia!
  4. Posiada cyfrowy wyświetlacz, który na bieżąco informuje o procentowym poziomie naładowania akumulatora, a także o potrzebie wyczyszczenia filtra.
  Farba do ścian, która usuwa formaldehyd z powietrza

Znajdujący się w odkurzaczu filtr antyalergiczny jest idealny dla osób, które posiadają w rodzinie alergika lub same zmagają się z alergią. Filtr ten doskonale radzi sobie z pyłkami, alergenami, a także bakteriami, przez co powietrze w naszym domu, a także wszelkie przedmioty stają się znacznie czystsze.

Philips SpeedPro Max Aqua z miniturboszczotką

Odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max Aqua wyposażony został także w wielofunkcyjne akcesoria. To np. minielektroszczotka, która wyposażona została w oddzielny silniczek elektryczny, co ułatwia usuwanie sierści i włosów z podłóg i dywanów. Sierść i włosy znajdujące się na wszystkich miękkich powierzchniach, jak tapicerka samochodowa czy psie legowisko, zostaną szybko i bezproblemowo usunięte.

Dodatkowym atutem urządzenia jest odkurzacz ręczny ze szczelinówką, który pozwoli utrzymać porządek na kanapach, fotelach, a nawet w samochodzie. Znajdujące się w tym urządzeniu akcesoria ułatwiają sprzątanie w trudno dostępnych miejscach. Pajęczyna na suficie? Kurz w kącie pokoju, który jest zastawiony kanapą? Od teraz nie ma najmniejszego problemu, wystarczy użyć dodanej szczotki lub szczelinówki.

Jak czyścić odkurzacz bezworkowy?

czyszczenie Philips SpeedPro Max Aqua

Tradycyjny odkurzacz z wymiennym workiem musiał ustąpić miejsca modelom bezworkowym. Takie rozwiązanie jest niezwykle higieniczne i nie oszukujmy się – zaoszczędza nam nie tylko czas, ale także pieniądze. Wystarczy, że naciśniemy przycisk zwalniający, wyciągniemy pojemnik na kurz, zdejmiemy z niego pokrywkę i wysypiemy zanieczyszczenia prosto do kosza na śmieci. Bez dotykania brudnego worka, bez kurzenia się z niego, bez przypadkowego rozsypywania zabrudzeń.

Jak długo pracuje odkurzacz na jednym naładowaniu?

Jeśli chodzi o czas pracy, to wbudowany akumulator gwarantuje do 75 minut sprzątania na jednym ładowaniu. W momencie, gdy potrzebujemy błyskawicznie posprzątać mieszkanie z uwagi na zbliżających się gości to mamy możliwość użycia trybu turbo. W tym przypadku działanie baterii wystarcza na 25 minut.

  Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Okazuje się, że mamy do czynienia z prawdziwym „potworem” z kategorii odkurzaczy bezprzewodowych. Jednoczesne odkurzanie i mycie powierzchni jest rewelacyjnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, gdy powoli brakuje nam ruchów wskazówek na zegarze. Takie urządzenie jest dobrym środkiem zaradczym dla rodzin z dziećmi i zwierzętami. Wystarczy kilka ruchów, by nasze mieszkanie błyszczało nienaganną czystością.

Przy chęci zakupu Philips SpeedPro Max Aqua warto rozejrzeć się po stronie internetowej sklepu mediamarkt.pl, gdzie znajdziemy ten produkt w dobrej cenie.

Może Cię zainteresować: