Strona główna » Łazienka czy pokój kąpielowy?

Łazienka czy pokój kąpielowy?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jeśli tylko pozwala na to metraż, skorzystajmy z pomysłów projektantów lub sami zaprojektujmy taka łazienkę, by mozna było poczuc się jak w ekskluzywnym spa. Pokój kąpielowy… to marzenie każdej kobiety!

Może aranżacja oparta na modnym stylu industrialnym, ale z mocnymi, wyrazistymi akcentami kolorystycznymi i tematycznymi? Obszerny pokój kąpielowy z dużym oknem, szare betonowe odcienie podłogi, ścian i sufitu, okrągłe lustro zawieszone na skórzanym pasku oraz przemysłowa lampa na długim łańcuchu – to elementy, które pomogą wprowadzić industrialny charakter wnętrza.

Dekoracje w łazience

Bateria umywalkowa stojąca Savio, bateria wannowa ścienna Savio, Sole rączka natrysku 3-funkcyjna; FERRO

Jednak zestawione z nimi heksagonalne płytki w kolorze malachitu, kojarzące się z wodami egzotycznej wyspy oraz zasłonka prysznicowa z motywem liści tropikalnych roślin, mogą sprawić, że poczujemy się na bajecznych wakacjach w ciepłych krajach. Tropikalną stylizację dopełniają zielone żywe rośliny doniczkowe, stołek i stoliki z jasnego drewna o egzotycznej fakturze oraz designerskie dodatki, jak na przykład miseczka ze skorupy orzecha kokosowego.

Baterie łazienkowe w komplecie

Oczywiście nie zapominajmy o priorytetowej użytkowej funkcji łazienki. Dlatego poszukajmy wygodnej i funkcjonalnej wanny i umywalki, zainwestujmy w armaturę najwyższej jakości. Z białą niezabudowaną wanną znakomicie wygląda prosta w formie, ale niezwykle elegancka, korespondująca z industrialnym wystrojem bateria wannowa ścienna Savio marki FERRO. Bateria posiada ergonomiczną płaską rączkę. Wyposażono ją w regulator strumienia i regulator ceramiczny. Regulatory z ceramicznymi płytkami cechuje wysoka trwałość i wytrzymałość oraz odporność na ścieranie. Wszystko to przekłada się na niezawodną, perfekcyjną pracę baterii. Pasuje ona do różnych zestawów natryskowych.

Jednootworowa bateria umywalkowa stojąca Savio pięknie harmonizuje z modelem wannowym. Wyposażono ją w automatyczny korek spustowy. Bateria znakomicie prezentuje się na jasnym, drewnopodobnym blacie w zestawieniu z oryginalną, okrągłą, wpuszczaną w blat umywalką.Czerpiąc inspiracje z wielu stylów i tematów, otrzymujemy wyjątkowe, eklektyczne wnętrza.

  Baterie łazienkowe - czerwone, zielone, niebieskie

Nie bójmy się w łazience różnych połączeń, ani odważnych deseni i kolorów. Oczywiście, jak wszędzie, wskazany jest umiar, konieczny do uniknięcia wrażenia chaosu i bałaganu. Surowa, industrialna aranżacja stanowi świetną bazę do stworzenia niepowtarzalnego wystroju, poprzez uzupełnienie jej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi i tematycznymi.
Zdjęcia i konsultacja: FERRO

Może Cię zainteresować: