Strona głowna Porady ekspertaPorady architekta Jak wykończyć mieszkanie w krótkim czasie?

Jak wykończyć mieszkanie w krótkim czasie?

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Wykończenie mieszkania pod klucz to pierwsza rzecz, o jakiej będziemy myśleli, po jego zakupieniu. Kiedy otrzymamy pełen dostęp do nowego lokalu, będziemy chcieli jak najszybciej go zaaranżować tak, aby nadawał się do mieszkania i normalnego użytkowania. Tylko jak zrobić to w miarę krótkim czasie, byśmy nie musieli przejmować się ciągnącymi się remontami?[/paragraph]

Wykończenie pod klucz nowo zakupionego mieszkania to nie lada wyzwanie! Na pierwszy rzut oka wydaje się być ciekawą przygodą. Możemy przecież pobawić się w architektów wnętrz i wymyślić układ pomieszczeń, kolory ścian, design lamp, wzór podłóg, a także rozmieszczenie dodatków i ozdób. To jednak nie takie proste, jak mogłoby się wydawać! Zapewne po pierwszych trzech dniach projektowania, załatwiania, jeżdżenia, kupowania i niespania odechce nam się samodzielnie wykańczać mieszkanie.
Aby przyspieszyć cały proces aranżacji nowego gniazdka, należy pamiętać o kilku sprawach. Jakich? Przedstawiamy poniżej:

Samodzielnie czy z architektem wnętrz?

Po pierwsze – powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie sami damy sobie radę z ogarnięciem wszystkich obowiązków – zarówno związanych z wykończeniem całego mieszkania, jak i z bieżącymi zadaniami codzienności – takimi jak praca czy opieka nad dziećmi, gotowanie i zajmowanie się domem. Samodzielne wykańczanie mieszkania – nawet przy pomocy znajomych lub rodziny – nie jest łatwe i należy do misji bardzo męczących, a na pewno czasochłonnych. Z uwagi na wszechobecny harmider i nasze znużenie, w połowie działań mogą zacząć pojawiać się błędy i niedopatrzenia, przez które w przyszłości nie uciekniemy od poprawek i remontów.

Pokój z aneksem kuchennym Studio Loko

Znacznie lepszą myślą może być podjęcie współpracy z architektem wnętrz, dzięki któremu wykończenie pod klucz znacznie przyspieszy i zostanie wykonane solidnie oraz porządnie, a dodatkowo jeszcze w świetnym stylu. Z naszej strony możemy polecić Studio Loko, które z zapałem tworzy przestrzenie prywatne od zera. Zdjęcia dodane w artykule pochodzą właśnie z projektów tego trójmiejskiego studia.

  25 metrów na poddaszu

Jeśli możesz – zrób wszystko za jednym zamachem!

Często bywa tak, że z powodu zmęczenia czy znudzenia wykańczaniem mieszkania, dzielimy je na kilka części i różne etapy wykonania prac. To błąd, przez który widmo lokalu, który jest wiecznie w remoncie i niedokończony, będzie nad nami ciążyło przez długi czas. A nam przecież zależy na tym, aby wykończyć mieszkanie w miarę szybko.

Dlatego w tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie wyremontowanie wszystkich pomieszczeń naraz, bez robienia niepotrzebnych przerw między kolejnymi etapami remontu.

Może Cię zainteresować: