Strona główna » Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro to niedrogie i skuteczne czyszczenie!

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro to niedrogie i skuteczne czyszczenie!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
robot sprzątający

Jeśli macie duże mieszkanie lub dom na pewno rozważaliście zakup bezprzewodowego robota sprzątającego aby odciążyć się w pracy. Wybór dostępnych odkurzaczy na rynku jest duży. Dziś przedstawimy wam możliwości i zalety jednego z najbardziej popularnych odkurzaczy marki Xiaomi.

Czym jest Mi Robot Vacuum-Mop Pro?

Mi Robot Vacuum-Mop Pro od Xiaomi to robot odkurzająco-myjący w bardzo przystępnej cenie. Model nie jest całkowicie nowy. Jest to nowsza wersja Mi Robot Vacuum, którą firma wprowadziła w Chinach w 2019 roku. Obejmuje funkcje odkurzania i zmywania, które nie są tak powszechne w tym przedziale cenowym. Dodatkowo robot MOP PRO zawiera szereg czujników do unikania przeszkód, wykrywania krawędzi i oczywiście czujnik LIDAR do mapowania domu. Czyli jednym słowem, mimo niskiej ceny Xiaomi nie pominęło tego, co najważniejsze.

Jak ustawić Mi Robot Vacuum-Mop Pro?

Konfiguracja Mi Robot Vacuum-Mop Pro jest dość prosta. W pudełku znajduje się odkurzacz ze wstępnie zamontowaną szczotką walcową( główna) i zamiatarką ( szczotka boczna) oraz zapasową szczotka do zamiatania.

Otwarcie pokrywy powoduje odsłonięcie wnęki, w której można umieścić pojemnik próżniowy lub kombinację pojemnika na kurz i mopa. Na koniec montażu wsuwa się uchwyt z tkaniną mopa w szczelinę z tyłu robota.

Do procesu konfiguracji potrzebna jest aplikacja Xiaomi Mi Home.

odkurzacz-mop

Jak korzystać z urządzenia Mi Robot Vacuum Mop Pro?

Podobnie jak większość odkurzaczy automatycznych, Mi Robot Vacuum-Mop Pro ma wbudowany czujnik LIDAR do tworzenia mapy Twojego domu. Skaner generuje mapę po pierwszym włączeniu cyklu czyszczenia.

  Klimatyzatory AUX - skuteczne i oszczędne

Po zakończeniu mapowania Robot Vacuum-Mop Pro, całkiem nieźle radzi sobie z segmentacją pomieszczeń i obszarów. Jeśli ominie jakiś obszar, można przejść do edytora map, aby podzielić pokoje lub dodać wirtualne ściany. Dodatkowo można także nazwać pokoje. Po zakończeniu wstępnego skanowania łatwo jest wybrać określone pomieszczenia i nacisnąć przycisk Start. Jeśli chcesz, możesz ustawić tryb odkurzania i mopa. Dodatkowo możesz zmienić siłę ssania lub ilość wody używanej do mycia.

Mi Robot Vacuum Mop Pro na stacji ładującej.

Xiaomi twierdzi, że bateria 3200 mAh powinna wystarczyć na 130 minut na jednym ładowaniu. Filtry można łatwo wyjąć w celu wyczyszczenia i wymiany. Czyszczenia filtrów jest proste i łatwe , można to robić po każdym sprzątaniu ale wystarczające będzie czyszczenie co 2-3 tygodnie, a wymiana filtra na nowy to okres od 6 do 12 miesięcy.

Czy Mi Robot Vacuum-Mop Pro czyści dobrze?

Krótko mówiąc – naprawdę dobrze.

Mi Robot Vacuum-Mop Pro radzi sobie prawie tak samo dobrze podczas sprzątania Twojego mieszkania, jak ręczne mycie i odkurzanie. W rzeczywistości całkowicie zastąpił moje codzienne zadanie zamiatania i zaoszczędził mi wiele czasu. Robot bardzo sprytnie znajduje najszybszą drogę do wybranego pomieszczenia, unikając przeszkód. Może również z łatwością wspinać się na niskie wzniesienia, typu dywan, chodnik ( nawet wysokości 2-3cm). Wykrywanie przeszkód jest naprawdę doskonałe, gdy robot utknął, z łatwością cofnął się i kontynuował zadanie.

Funkcja wycierania jest zadowalająca, ale nie jest wystarczająca w przypadku twardszych plam ( to oczywiste, zmycie zaschniętej plamy wymaga jednak użycia pewnej siły). Szkoda że Xiaomi nie zdecydowało się tutaj na nieco większy zbiornik na wodę( pewnie w kolejnej edycji tego modelu takowy się pojawi). Uzupełnienie zbiornika zajmuje zaledwie kilka sekund, jednak jest to dodatkowa czynność, której można było uniknąć.

  Jak zabudować małą sypialnię, by zmieścić też garderobę

Czy powinieneś kupić Mi Robot Vacuum-Mop Pro?

Odkurzacze automatyczne to wciąż nowa kategoria, a na rynku jest niemała konkurencja. Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro wyróżnia się jako jedna z niewielu opcji, które integrują zarówno funkcję odkurzania, jak i mopowania w przystępnej cenie.

Robot odkurzający Xiaomi Mi Pro zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz. Co ważniejsze, całkiem dobrze wykonuje swoją pracę. Na pewno nie będziesz rozczarowany!

aplikacja robota

Teraz przedstawiamy zalety i wady urządzenia.

Zalety:

– Obsługuje zarówno odkurzanie jak i mycie

– Skuteczne czyszczenie

– Doskonałe tworzenie map i unikanie przeszkód

– Bardzo przystępna cena

– długa żywotność baterii

Wady:

– Zbiornik na wodę mógłby być większy

Podsumowanie

Mi Robot Vacuum-Mop Pro to niedrogi robot odkurzający, który jest skuteczny zarówno w odkurzaniu jak i myciu. Poczyniono jednak ustępstwa, aby osiągnąć niską cenę. Sprzęt posiada mały zbiornik na wodę, nie jest to jednak dużym minusem.

Konkurencyjne roboty odkurzająca są dość drogie, co oczywiście jest dużym czynnikiem zniechęcającym do kupna. Xiaomi poprzez Mi Robot Vacuum-Mop Pro wchodzi do segmentu robotów odkurzających i rewolucjonizuje ten segment, zresztą tak samo jak firma Xiaomi dokonała rewolucji segmentu w przypadku smartfonów. Inne odkurzacze i produkty marki Xiaomi znajdziecie w sklepie internetowym xiaomi4you.pl. Artykuł powstał we współpracy z tym sklepem. Oferuje on bardzo szeroki asortyment nowoczesnej i innowacyjnej elektroniki tego chińskiego producenta.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Karina

Dla mnie robot sprzątający nie ma wad, świetne i wygodne rozwiązanie. Polecam, warto!

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.