Strona główna » Robot sprzątający – wady i zalety

Robot sprzątający – wady i zalety

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Robot sprzątający jest coraz bardziej popularnym urządzeniem domowym. Wiele osób wybiera go jako alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy. Sprzęt tego typu ma wiele zalet, ale ma tez i wady.

Czym jest robot sprzątający? Robot sprzątający jest nowoczesnym urządzeniem do odkurzania. Zaletą iRobotów jest to, że pracują automatycznie, bez angażowania użytkownika. Dzięki temu domownicy zamiast wykonywać monotonne domowe prace, mogą spożytkować czas w inny sposób. Robot sprzątający ma wiele plusów.

Robot sprzątający – zalety

 • Jest energooszczędny i cichy.
 • Bez problemu posprząta powierzchnie pod łóżkiem i meblami.
 • Zaawansowane technologicznie modele wyposażone są w zdalne sterowanie, więc odkurzacz można włączyć będąc poza domem.
 • W zależności od mocy robota, urządzenie może pracować bez przerwy nawet przez kilka godzin.
 • iRoboty są dokładne – dobrze radzą sobie prawie na wszystkich powierzchniach.
 • Robot sprzątający jest urządzeniem uniwersalnym, które sprawdza się w każdych warunkach.

Robot sprzątający – wady urządzenia

Wiele osób odstrasza cena iRobota. Trzeba jednak pamiętać, że jest to technologia innowacyjna z ogromem zalet. Najlepiej traktować odkurzacz jak inwestycję. Daje on nam czas wolny i pozwala wykorzystać go w dowolny sposób.

 • iRoboty są wytrzymałe i solidne, ale w przypadku awarii po upływie terminu gwarancji, wymiana części może okazać się kosztowna.

  Robot sprzątający od spodu

 • Robot sprzątający idealnie nadaje się do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak panele albo płytki, ale czasami ma problem z odkurzaniem miękkich dywanów.
 • Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że robot sprzątający wykonuje swoją pracę niedokładnie. W tym wypadku można jednak zapytać czy człowiek odkurza dokładnie? Im dłużej czyścimy powierzchnię, tym lepiej jest ona posprzątana, więc rozwiązaniem problemu wydaje się wydłużenie pracy urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze iRobota?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić moc odkurzacza. Im mocniejszy ma silnik, tym może pracować dłużej i sprawniej. Poza tym, bardziej zaawansowane technologicznie iRoboty mogą być sterowane zdalnie bez konieczności podchodzenia do odkurzacza. Warto sprawdzić wszystkie funkcje, w jakie wyposażony jest robot sprzątający. Bardzo przydatna jest możliwość programowania urządzenia. W takim wypadku po powrocie z pracy nie musimy odkurzać, bo mieszkanie lśni.

  Plan pokoju dziennego

Może Cię zainteresować: