Strona główna » Jak ocieplić pokój pociechy? Wybór dywanu dla dzieci

Jak ocieplić pokój pociechy? Wybór dywanu dla dzieci

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Odpowiednio dobrane tekstylia uczynią pokoik dziecka przytulnym i przyjaznym. Na co zwrócić uwagę podczas jego aranżacji?

Nowoczesne pokoiki dziecięce to przede wszystkim jasne i praktycznie urządzone wnętrza. Czasem jednak prezentują się zbyt chłodno i mało przyjaźnie. Aby dziecko chętnie i bezpiecznie spędzało czas w swoim królestwie warto wyposażyć pokoik w elementy ocieplające jego charakter. W tej roli świetnie sprawdzą się dedykowane dywany do pokoju dziecięcego – https://www.lampsandco.pl/kategoria/dywany-dla-dzieci

Bezpieczny i praktyczny dywan dla dzieci

Dywan Magic Stars

Właściwie wybrany dywan do pokoju dziecięcego nie tylko sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się stylowo i przyjaźnie, ale także podniesie bezpieczeństwo naszej pociechy podczas zabaw. Czym się kierować poszukując idealnego dywanu dla dziecka? Podstawowym zadaniem dywanu jest ocieplenie podłogi, zredukowanie możliwości poślizgnięcia się oraz amortyzacja ewentualnego upadku pociechy. Lepiej jednak zdecydować się na mniejszy dywanik niż na wykładzinę, ze względu na łatwość utrzymania go w czystości. Regularne usuwanie nagromadzonego kurzu i innych zanieczyszczeń jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku, gdy nasza pociecha jest alergikiem, dlatego model, który można prać w pralce może okazać się najlepszym wyborem. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dywan, na który się decydujemy jest wykonany z naturalnych materiałów (najczęściej bawełna), czy barwiony był nietoksycznymi farbami i czy jest odporny na działanie promieni UV.

Co oprócz dywanu do pokoju dziecięcego?

Chcąc ocieplić charakter pokoju pociechy, najczęściej sięgamy właśnie po dywany dla dzieci. Warto pamiętać, że możliwości na zaaranżowanie przytulnego miejsca dla dziecka jest znacznie więcej. Oprócz miękkiego dywanu, do pokoju dziecięcego warto także wybrać wygodne i lekkie siedziska. W pokoikach w stylu skandynawskim idealnie wkomponują się kolorowe pufy lub poduchy plecione ze sznurka, które zwykle wypełnione są lekkim i bezpiecznym dla dziecka granulatem styropianowym. Przydatny z pewnością okaże się także tekstylny pojemny kosz na zabawki. Dodatki takie jak poduszki dekoracyjne i miękkie kocyki także okażą się nieocenione w tworzeniu przyjaznej atmosfery pomieszczenia.

  Bezpieczny pokój dziecka

Może Cię zainteresować: