Strona główna » Jakie zamki montować w drzwiach zewnętrznych?

Jakie zamki montować w drzwiach zewnętrznych?

przez pytanieomieszkanie

Każdy chce, aby zamki w drzwiach wejściowych były gwarancją, że włamywacz nie dostanie się do naszego domu. Dzięki temu mamy większy spokój oraz wygodę. Jednak wcześniej trzeba wybrać odpowiedni rodzaj zamków. Sprawdź, gdzie kupić najbezpieczniejsze zamki i czym się wyróżniają.

Jakie zamki do drzwi warto kupować? Wybierając zamki, trzeba zwrócić uwagę na warunki, jakie panują na zewnątrz oraz potencjalne ryzyko włamania. Każdy zamek składa się z dwóch części – z zamka głównego oraz dodatkowego, który pełni funkcję pomocniczą, aby jeszcze lepiej chronić przed włamywaczami. Najczęściej kupujemy zamki wpuszczane lub nawierzchniowe, np. te dostępne na stronie internetowej gerda.pl

Zamki wpuszczane

Zamek wpuszczany GERDA ZW 3000

Ten rodzaj zamków montuje się w skrzydle drzwiowym. Posiadają one dodatkową wkładkę bębenkową, dzięki której możliwe jest otwieranie drzwi kluczem. Z powodzeniem można wykorzystywać zamki wpuszczane w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wielu producentów oferuje obecnie zamki tego typu umiejscowione pod klamką lub jako wersja zamka wielopunktowego, który stanowi dodatkową ochronę.

Zamki nawierzchniowe

Zamki nawierzchniowe to inaczej zamki ryglowe. Zazwyczaj mają trzy lub pięć rygli. Coraz częściej decydujemy się na montowanie w drzwiach zarówno zamków

Zamek nawierzchniowy GERDA TYTAN ZX AQUA PRINT

wpuszczanych, jak i nawierzchniowych, aby zyskać lepszą ochronę domu. Dobrej jakości zamki ryglowane są odporne na przewiercenie, czy wybicie do środka. Zamki są chromowane i mają dodatkowe blokady pokręteł.

Inne rodzaje zamków

Oprócz dwóch wyżej opisanych zamków są oferowane także zamki szyfrowe, wśród których przodują zamki elektroniczne. W takim przypadku drzwi można otworzyć za pomocą karty. Jednak wśród Polaków takie zamki nie są utożsamiane z gwarancją bezpieczeństwa, dlatego najczęściej te zamki montowane są w hotelach lub ewentualnie w domach jednorodzinnych, ale w drzwiach wewnętrznych.

  Jak dobrze wybrać okap

Może Cię zainteresować: