Strona główna » Estetyczny i praktyczny taras

Estetyczny i praktyczny taras

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Urządzanie tarasu czy balkonu może być proste i przyjemne, jeśli ma się pomysł jak przytulne i dobrze je zagospodarować. Często jednak mnogość różnych koncepcji aranżacyjnych i duży asortyment mebli ogrodowych wcale nie ułatwia tego zadania. Zanim więc zdecydujesz się na zakup zestawu wypoczynkowego i akcesoriów, dobrze przemyśl koncepcje, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności.

Zależnie od tego, jaki charakter ma mieć taras, do czego będzie służył, jaką ma mieć stylistykę, należy dobrać meble ogrodowe Jedni będą chcieli urządzić go tradycyjnie czy rustykalnie, inni bardziej nowocześnie. Przeznaczenie tarasu też będzie mocno definiować jego aranżacyjny wystrój.

Jakie meble na taras?

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca do słodkiego relaksu, uroczego kącika do czytania i delektowania się codziennie filiżanką aromatycznej kawy w otoczeniu natury, twój taras będzie na pewno wyglądał inaczej niż ten, przygotowany pod grillowanie, biesiadowanie i spożywanie posiłków w rodzinnym gronie. Dużo zależy też od możliwości przestrzennych. Mały metraż nie pomieści dużego

Drewniane meble ogrodowe na werandzie

zestawu wypoczynkowego, złożonego z sofy, foteli i stołu, ale znajdzie się miejsce na urokliwy stolik kawy i dwa wygodne fotele. Można też zainwestować w fotel bujany, podwieszany lub nowoczesne pufy, które będą służyły nie tylko do siedzenia, ale też sprawdzą się jako dekoracja. Latem można trochę przemeblować taras, wstawiając leżanki, leżaki i małe huśtawki. Zawsze przed zakupem obejrzyj klika ciekawych ofert sklepów z wysokiej jakości asortymentem, gdzie znajdziesz nie tylko meble ogrodowe, ale też dekoracje i inne sprzęty służące do przygotowania idealnego tarasu.

Dekoracja – estetyczne uzupełnienie tarasu

Dekor to podstawa. Jego zadanie polega nie tylko na budzeniu miłych wrażeń estetycznych, uspakajaniu, ale też współtworzeniu aranżacyjnej całości z meblami, podłogą i zadaszeniem. Niewątpliwie, najczęściej ozdabia się takie miejsca kwiatami w donicach, aby odczuwalny związek z naturą był jeszcze większy. Trzeba jednak pamiętać, aby były to rośliny odporne na działanie czynników atmosferycznych i cieszyły swoim pięknem przez cały okres wegetacyjny. Mogą to być też byliny, pnącza i krzewy, umieszczone nie tylko na tarasie, ale też w bliskim jego sąsiedztwie, czyli w przydomowy ogródku. Czego jeszcze nie powinno zabraknąć? Oczywiście klimatycznego oświetlenia, a raczej doświetlenia tarasu przy użyciu ciekawych wizualnie lampionów i latarenek. Bardzo ładnie wyglądają też kolorowe, duże i małe poduchy położone na meblach i porozkładane na podłodze. Oryginalnym dodatkiem mogą być także narzuty i koce czy figurki ogrodowe.

  Turboszczotka czy elektroszczotka

Urządzając taras pamiętaj, aby nie stał się on miejscem zagraconym, pełnym rzeczy i sprzętów. Liczy się przede wszystkim estetyka i ład, dzięki którym miejsce tchnie spokojem i zachęca do odpoczynku w otoczeniu natury.

meble do kupienia na: homegarden.com.pl/meble-ogrodowe

Może Cię zainteresować: