Strona główna » Odkurzacz bezprzewodowy: czyści, odkurza, mopuje

Odkurzacz bezprzewodowy: czyści, odkurza, mopuje

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
bezprzewodowy odkurzacz z funkcją mopa

Polacy pokochali odkurzacze bezprzewodowe. Trudno się dziwić. To wygodny sprzęt, który nie tylko dokładnie odkurza powierzchnie i pozwala pozbyć się zanieczyszczeń, ale także… może zastąpić mopa. Co jeszcze wyróżnia odkurzacze bezprzewodowe i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Odkurzacz bezprzewodowy – ile pracuje na baterii?

Odkurzacz bezprzewodowy to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno na małej, jak i na większej powierzchni. Aby sprzęt spełniał jednak swoje zadanie, podczas zakupu warto zwrócić uwagę na jego czas pracy na baterii. Dla przykładu, odkurzacz bezprzewodowy ALLERGY UV Pure marki Electrolux na najniższym poziomie mocy pracuje około 55 minut, co jest wystarczające do posprzątania nawet bardzo dużego mieszkania.

W przypadku maksymalnej mocy (tryb turbo) czas ten skraca się do około 15 minut. Nie należy traktować tego jednak jako wadę. Moc odkurzacza powinna być bowiem dopasowana do stopnia zabrudzeń w domu. W przypadku regularnego sprzątania, zwykle nie ma konieczności odkurzania na najwyższej mocy i wystarczająca okazuje się moc minimalna lub średnia. W szczególnych przypadkach, np. odkurzając trudnodostępne i rzadko sprzątane miejsca, moc można bez problemu zwiększyć na kilka minut.

Odkurzacz bezprzewodowy – nie tylko do dywanów i podłóg

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza, są dołączone akcesoria. Chodzi przede wszystkim o dodatkowe szczotki. Większość bezprzewodowego sprzętu z powodzeniem sprawdza się bowiem nie tylko do odkurzania dywanów, wykładzin i podłóg. To także doskonały sposób na utrzymanie czystości na łóżkach, materacach czy firanach.

Wspominany już wyżej model ALLERGY UV Pure od marki Electrolux posiada w zestawie innowacyjną elektroszczotkę BedProPower™ z technologią UV, elektroszczotkę z oświetleniem LED, ssawkę teleskopową, wielofunkcyjną ssawkę 2w1 oraz ssawkę z pluszem do odkurzania delikatnych powierzchni. Niektóre modele (np. POWER ULTIMATE 800 marki Electrolux) jednym kliknięciem zamienić można także w odkurzacz ręczny i usunąć kurz oraz zabrudzenia z wyżej położonych miejsc lub przy pomocy specjalnej szczotki – z zasłon i firanek. Można go również wykorzystać poza domem, np. do porządkowania samochodu.

Odkurzacz bezprzewodowy – kiedy może zastąpić mopa?

Niektóre odkurzacze posiadają także dodatkową funkcję mopowania. Wielu klientów podchodzi jednak do tego ze sporą rezerwą i traktuje to raczej jako ciekawostkę, a nie alternatywę dla tradycyjnego mopa. Takie myślenie to jednak spory błąd. Jeszcze kilka lat temu funkcja ta faktycznie nie była najlepiej dopracowana. Odkurzacze w wielu przypadkach zamiast usuwać zabrudzenia jedynie rozcierały je, tworząc na podłodze plamy.

Współczesny sprzęt nie sprawia jednak takiego problemu i jest w stanie całkowicie zastąpić tradycyjnego mopa. Nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy 4w1 z technologią aktywnego mopowania POWER HYGIENIC 800 posiada specjalne dyski mopujące wykończone delikatną warstwą mikrofibry. Ich prędkość pracy to aż 260 obrotów na minutę. Osiągnięcie podobnego wyniku w tradycyjny sposób jest praktycznie niemożliwe. Dzięki temu dyski nie tylko usuwają uporczywy brud i zaschnięte plamy, ale także polerują i pielęgnują podłogę.

  Bezworkowy odkurzacz na baterię

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.