Strona główna » Lodówki – jak wybrać odpowiedni model?

Lodówki – jak wybrać odpowiedni model?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Lodówki - jak wybrać odpowiedni model?

Wybranie odpowiedniej lodówki do swojej kuchni jest niezwykle ważne, ponieważ będziemy z niej korzystać każdego dnia przez długi czas. Co więcej, przed wyborem tej właściwej musimy dobrze zapoznać się z parametrami technicznymi, takimi jak zużycie prądu, czy poziom hałasu db. Ponadto wiele modeli lodówek ma dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo komfortowe i zapewnić nam dużą wygodę podczas korzystania. Jest to sprzęt niezbędny w każdej kuchni i niekiedy potrzebny jest nam spersonalizowany design, który dopasuje się do stylistyki panującej w naszym domu.

Zamrażarki lodówki wolnostojące – wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb

Wybierając dobrze dopasowany model lodówki, warto wziąć pod uwagę, jak dużo osób będzie z niej korzystać, co wpłynie na wybór jej rozmiaru. Gdy w domu mieszka więcej niż trzy osoby z całą pewnością nie wystarczy nam standardowa pojemność. W takim wypadku warto zobaczyć takie propozycje jak dwudrzwiowa lodówka, która będzie mogła spokojnie pomieścić całą żywność. Ponadto dla swobody w aranżowaniu naszej kuchni można zdecydować się na lodówki, które mają możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.

Funkcjonalna lodówka, która będzie przez długi czas doskonale spełniać swoje zadanie powinna być wyposażona w funkcje no frost. Bezszronowe lodówki nie wymagają rozmrażania, dzięki czemu oszczędzamy mnóstwo czasu. Jeśli chcemy pozwolić sobie na większy komfort z korzystania z naszej kuchni, powinniśmy też sprawdzić dodatkowe funkcje lodówki, które mogą mieć modele znanych i renomowanych marek. Dystrybutor wody z całą pewnością poprawi naszą wygodę życia. Co więcej, szuflady do przechowywania owoców mogą być wyposażone w specjalne komory chłodnicze, które zapewnią jeszcze lepsze warunki dla zachowania większej świeżości. Dla niektórych osób z całą pewnością niezwykle ważny będzie dozownik lodu, które mogą mieć wyższe modele.

Wybierz lodówkę, która będzie funkcjonalna i niezawodna

Jeśli nasza kuchnia połączona jest z jadalnią, to koniecznie powinniśmy wybierać chłodziarki-zamrażarki, które mają niski poziom hałasu db. Ponadto przy wyborze niezwykle ważna jest także klasa energetyczna, dzięki czemu nasze roczne zużycie en będzie odpowiednio niskie. Poziom hałasu i zużycie energii mają duże znaczenie w momencie, gdy decyduje o klasie lodówki i o jej półce cenowej. Jeśli interesuje nas najniższa cena, to z całą pewnością warto poświęcić niektóre z dodatkowych funkcji chłodziarki-zamrażarki dla cichszej pracy i wyższej klasy energetycznej, które będą miały większe znaczenie przy wieloletnim użytkowaniu.

  Uniknij błędów przy montażu kuchenek i piekarników

Jeśli chcemy wybrać lodówkę o dużej pojemności, warto również odpowiednio zmierzyć wymiary wybranego przez nas modelu, który chcemy kupić oraz naszej kuchni. Żeby roczne zużycie energii było odpowiednio niskie, a kupiona przez nas lodówka działała niezawodnie przez wiele lat, to nie należy umieszczać jej w pobliżu źródeł ciepła. Co więcej, możliwość zmiany kierunku, w który otwierają się drzwi, może okazać się rozwiązaniem, które umożliwi umieścić ją w najlepszym miejscu w naszej kuchni.

Lodówki i zamrażarki mogą różnić się zarówno zużyciem prądu, jak i wieloma funkcjami takimi jak no frost, dystrybutor wody czy nawet specjalna szuflada do przechowywania warzyw i owoców. W ofercie znanych i renomowanych firm z całą pewnością znajdziemy niezwykle funkcjonalne modele o niskim poziomie hałasu i wysokiej klasie energetycznej. Przy wyborze warto również kierować się stylistyką panującą w naszym domu, ponieważ wielu producentów tworzy lodówki, które nie tylko zachwycają swoimi dodatkowymi funkcjami i pojemnością, ale również odznaczają się bardzo atrakcyjnym designem.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.