Strona główna » Najcichszy odkurzacz

Najcichszy odkurzacz

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nowe najcichsze na rynku odkurzacze UltraSilencer marki Electrolux emitują dźwięk na poziomie 61-65 db(A) w zależności od mocy. Odkurzając odkurzaczem można swobodnie słuchać muzyki, rozmawiać z domownikami czy korzystać z telefonu. Jego dźwięk nie będzie przeszkadzał w oglądaniu telewizji, ani nie obudzi sąsiadów, jeśli zdecydujemy się na sprzątanie w środku nocy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Electrolux, dźwięk pracującego odkurzacza jest uważany za jeden z najbardziej dokuczliwych dźwięków w domu. Aż 90% respondentów chciałoby, aby ich odkurzacz pracował ciszej.
„Średni czas odkurzania wynosi około 15 minut. Jednak ta czynność nie powinna wykluczać możliwości robienia jednocześnie czegoś innego np. słuchania muzyki czy rozmowy przez telefon. Nowe modele odkurzacza UltraSilencer są nie tylko niezwykle ciche, ale też bardzo skuteczne. Bez problemu zasysają kurz na różnych powierzchniach oraz zapewniają osiągnięcie doskonałych rezultatów sprzątania za każdym razem.” – wyjaśnia Ulrika Wikman, Product Marketing Manager z Electrolux.

Specjalizacja – ciche odkurzanie
Od 2002 r., czyli wprowadzenia na rynek pierwszego modelu UltraSilencer, Electrolux pozostaje w czołówce firm produkujących ciche odkurzacze. Nowe odkurzacze UltraSilencer emitują dźwięk na poziomie 61-65 db(A) w zależności od mocy, który jest porównywalny do cichej rozmowy. System Silent Air Technology™ optymalizuje przepływ powietrza, co zwiększa efektywność odkurzania i jednocześnie redukuje hałas. Ulepszone modele UltraSilencer mają wyjątkowo cichą ssawkę podłogową oraz specjalnie wyciszony wąż, które dodatkowo redukują hałas i umożliwiają dokładne sprzątnięcie każdej powierzchni. Kolejnym elementem wyciszającym jest Sound Shield™ nowatorski kształt uchwytu na worek i ramki filtra chroniącego silnik.

Nowe modele odkurzaczy dobrze zbierają nawet najdrobniejszy kurz i sierść z każdej powierzchni. UltraSilencer jest całkowicie szczelny od ssawki do wylotu powietrza. Zanim powietrze wydostanie się na zewnątrz, przechodzi przez wyjątkowo skuteczny filtr HEPA H13, który oczyszcza je w 99,95%. W manewrowaniu odkurzaczem pomaga długi, 12-metrowy kabel.

Co naprawdę oznacza 61 dB(A), czyli ile dB mają odgłosy:
•    rozmowa – 60-70 dB(A),
•    radio i telewizja – 70 dB(A),
•    przeciętny odkurzacz – 78 dB(A),
•    ruch w mieście – 80 dB(A),
•    piła łańcuchowa – 100 dB(A),
•    start samolotu – 130 dB(A).

  Odkurzacze Zelmer dla alergików

Odkurzacze UltraSilencer kosztują od 899 do 1299 zł

Więcej informacji na: www.electrolux.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.