Strona główna » Pomysł na miejsce do pracy w małym mieszkaniu

Pomysł na miejsce do pracy w małym mieszkaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dziś praca w domu to przede wszystkim praca z laptopem. Nie ma więc problemu, że trzeba znaleźć stałe, spore miejsce na ustawienie komputera, ekranu do niego, klawiatury. Laptop można postawić nawet na stole w kuchni czy w pokoju i pracować. Jednak lepiej wygospodarować w mieszkaniu miejsce do pracy przeznaczone na laptop, dokumenty, segregatory. Mamy kilka pomysłów.

Miejsce do pracy w sypialni
Właścicielka tego mieszkania uznała, że niewykorzystywana w ciągu dnia sypialnia z powodzeniem może służyć również jako gabinet. Oryginalne biurko ze schowkami, zaprojektowane specjalnie do tego pomieszczenia, zyskało drugą funkcję – toaletki. W nadstawce biurka mieści się kilka pojemnych szufladek na dokumenty oraz schowków na kosmetyki zamykanych klapkami z lustrem od spodu – mebel może więc służyć także jako toaletka. Blat ma wymiary 140 x 40 cm. W mebelku zainstalowano również łatwo dostępne gniazdka elektryczne.

Miejsce do pracy przy kuchni

Kąt do pracy powstał we wnęce zwieńczonej łukiem. Zamiast tradycyjnego biurka projektant zaproponował blat z płyty gipsowo-kartonowej, który przechodzi w niesymetryczną ramę okalającą wnękę i zawieszone w niej półki. Konstrukcja przyciąga wzrok dekoracyjną formą oraz optycznie wyodrębnia ten aneks z reszty pomieszczenia, nadając mu wygląd charakterystyczny dla pokoju. W tym samym celu w kuchni zrezygnowano z typowych materiałów wykończeniowych, np. płytek ceramicznych. Na podłodze położono deski z barwionego na ciemny brąz dębu, a wszystkie ściany pomalowano farbą. Kącik do pracy oświetla halogen wbudowany w górną część ramy. Zainstalowana nad nią taśma LED, emitująca nastrojowe światło, efektownie podkreśla kształt łuku.

Miejsce do pracy w pokoju dziennym

Miejsce do pracy zaaranżowano w szafce zawieszonej na ścianie blisko okna. Z drugiej strony wiszą półki na książki. Na podłodze ustawiono długą niską szafkę przeznaczoną na sprzęt RTV. Szafka-biuro jest zamykana łamanymi drzwiczkami przesuwającymi się po prowadnicach. Taki rodzaj zamknięcia wybrano ze względu na wielkość frontów i sąsiedztwo okna. Blat do pracy oświetlają lampki LED zainstalowane pod półką.

  Miejsce do pracy - w sypialni czy w salonie?

Materiał pochodzi z

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.