Strona główna » Kupujemy panel prysznicowy

Kupujemy panel prysznicowy

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na ogół kąpiel pod natryskiem kojarzy nam się z wężem zakończonym słuchawką. Tymczasem prysznic można zastąpić nowoczesnym panelem z hydromasażem i deszczownicą, z efektami świetlnymi, a nawet… radiem.

Obecnie najbardziej wyrazistym trendem w wyposażeniu łazienek jest dążenie do maksymalnego uproszczenia form, stosowania geometrycznych kształtów i nadawanie elementom technicznym prostej, eleganckiej formy, a nawet ich ukrywania – mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante.
Panele prysznicowe najczęściej produkowane są z aluminium, stali nierdzewnej i akrylu. Spotkamy też modele z hartowanego szkła, kompozytu czy egzotycznego drewna. Równie różnorodna jest ich kolorystyka, dominuje jednak chrom, chrom w połączeniu ze złotym i biel.

Praktyczne rozwiązania – panel prysznicowy

Ważną cechą paneli prysznicowych jest ich funkcjonalność. Musimy zastanowić się, kto będzie korzystał z nich najczęściej. Jeśli będą to osoby starsze lub też lubiące dłuższe kąpiele, to warto kupić panel z siedziskiem. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie korzystania z ciepłej wody, to rozwiązaniem polecanym jest zastosowanie w panelu baterii termostatycznej. Innym kryterium wyboru jest rodzaj hydromasażu. Przy użyciu paneli natryskowych można uzyskać wodny masaż biczowy, skierowany dzięki dyszom, słuchawkom i deszczownicom, na określony odcinek ciała, np. kręgosłup i jego okolice.
Sposób rozmieszczenia dysz natryskowych powinien być tak dobrany, aby górny rząd znajdował się na wysokości barków, zaś dolny – w okolicy lędźwiowej. Ważne jest, aby wszystkie elementy mające kontakt z wypływającą wodą można było łatwo i szybko czyścić, co wpłynie na estetykę urządzenia, a także na jego trwałość i niezawodne działanie przez lata. Konieczne jest więc, aby elementy te były rozbieralne do czyszczenia lub posiadały tzw. system anti calc, tzn. zespół elastycznych wypustek, z których można łatwo i szybko usunąć osad np. za pomocą gąbki.

Decydując się na zakup panelu, warto także zastanowić się, gdzie docelowo go umieścimy. Jeżeli nie chcemy montować go w miejscu starej baterii natryskowej, to należy zdecydować się na wybór odpowiednio szerokiego panelu ok. 23 cm. Jeśli zaś chcemy zaoszczędzić miejsca w kabinie natryskowej, to dobrze jest zastosować montaż w narożniku kabiny (wymaga indywidualnego rozstawu króćców). Warto wybierać panele o uniwersalnym systemie montażu, zarówno ściennego, jak i narożnego, gdyż zawsze możemy zmienić zdanie i zdecydować o innym miejscu montażu niż pierwotnie planowaliśmy.

  Czarny brodzik Olympic Plus; również w wersji białej

zdjęcie Deante

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.