Strona główna » Czysta woda w zasięgu ręki

Czysta woda w zasięgu ręki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Bieżąca woda jest jednym z najcenniejszych zasobów w naszych domach. Niestety, w niektórych regionach woda z kranu nie nadaje się bezpośrednio do picia. Filtrując ją w nowym dzbanku Aqua Sense™ otrzymamy czystą, zdrową i smaczną wodę, którą możemy bez obaw pić lub wykorzystywać do gotowania.

Do tego technologia PUREADVANTAGE™ co najmniej dwukrotnie przyspiesza proces filtracji. Dzbanek Aqua Sense został tak zaprojektowany, aby można go było przechowywać na półce na drzwiach chłodziarki.

Bezcenna woda
Woda nie zawsze jest doceniana, mimo że stanowi istotny składnik wszystkich produktów, które spożywamy. Smak przygotowywanych potraw zależy od czystości wody, gdyż kamień i inne osady utrudniają uwalnianie związków aromatycznych. Filtrując wodę usuwamy z wody kamień i zanieczyszczenia, które decydują o jej ostatecznym smaku. Czysta woda najlepiej orzeźwia i gasi pragnienie. Znakomicie nadaje się też do robienia kostek lodu.

Zanim stworzono dzbanek Electrolux Aqua Sense™, sprawdzono, dlaczego oczyszczamy wodę. Okazało się, że filtrujemy wodę z kilku powodów, z czego najważniejszy jest czynnik ekonomiczny – nie chcemy kupować wody w sklepach, skoro mamy wodę w kranie. Istotna okazała się również troska o środowisko i negatywne podejście do plastikowych butelek. Mówiąc o dostępnych dzbankach na wodę, konsumenci skarżyli się na czas potrzebny do filtrowania wody oraz mało atrakcyjny wygląd dzbanka. Wyniki tych badań zainspirowały Electrolux do zaprojektowania eleganckiego, innowacyjnego dzbanka wyposażonego w wyjątkowo szybki system filtracji.

Woda na zdrowie
Ludzkie ciało składa się w około 70% z wody. Woda niezbędna jest do właściwej pracy narządów i całych układów organizmu. Bez niej nie pracowałyby prawidłowo stawy, nerki, wątroba czy serce. Odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga też prawidłową przemianę materii i zapewnia właściwe nawilżenie skórze. Aby utrzymać jak najlepszą formę, powinniśmy pić codziennie ok. 2 litrów wody. Łatwy dostęp do czystej wody we własnym domu przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim można ją regularnie, ograniczając spożycie niezdrowych napojów gazowanych oraz dodawać do gotowania poprawiając smak potraw. Dlatego warto zadbać o to, aby w lodówce zawsze znajdował się dzbanek przefiltrowanej wody.

  Filtrowana woda prosto z kranu; bateria kuchenna z filtrem

Dlaczego woda filtrowana?
Badania konsumenckie prowadzone przez Electrolux wykazały większą chęć korzystania z wody filtrowanej niż z wody kranowej. Wodę filtrowaną częściej podajemy swoim zwierzakom. Chętniej korzystamy z niej również podlewając kwiaty. Wody filtrowanej powinniśmy używać także w urządzeniach gospodarstwa domowego, np. żelazkach i czajnikach elektrycznych, aby zapobiec osadzeniu się w nich kamienia.

Coraz bardziej świadomie troszczymy się o środowisko. W wielu krajach kupowanie wody w butelkach nie jest postrzegane jako ekologiczne. Okazało się, iż do produkcji butelki wody mineralnej potrzebne jest 2 000 razy więcej energii niż niezbędne byłoby do uzyskania takiej samej ilość wody z kranu. Co gorsza, aż 69 % plastikowych butelek po wodzie jest wyrzucanych do kosza i nie są one poddawane procesowi przetwarzania.

„Względy ekonomiczne zmuszają do szukania oszczędności bez konieczności znacznych wyrzeczeń. Jednym z takich prostych rozwiązań jest korzystanie z wody filtrowanej. Wg badań, dla konsumenta ważny jest czas filtrowania wody. Dlatego w nowym dzbanku Aqua Sense różnicę widać od razu. Dzięki technologii PureAdvantaget™ możemy filtrować wodę dwa razy szybciej.” – mówi Kerstin Petersom, Dyrektor Działu Rozwoju firmy Electrolux.

Innowacyjna technologia PureAdvantage™
Przy produkcji innowacyjnego i unikalnego filtra PureAdvantage™ wykorzystano 4-stopniową technologię filtracji 3M. Najpierw filtr usuwa kamień i substancje, które wpływają na smak i zapach wody, tj. chlor czy inne zanieczyszczenia organiczne. Usuwane są również niektóre metale ciężkie (jak miedź czy ołów) oraz pestycydy. Potem następuje filtracja z wymianą jonów, filtracja z aktywacją węgla oraz końcowa filtracja. Nowa technologia czyszczenia zapewnia szybszą filtrację niż podobne filtry o tej samej, wysokiej jakości.

Każdy filtr PureAdvantge™ może oczyścić ok. 150 l bieżącej wody i powinien być regularnie wymieniany (po ok. 30 dniach). O konieczności wymiany informuje umieszczony na czajniku wskaźnik LED.

na podstawie materiałów:

  Lubisz czystą? Kup filtr dzbankowy do wody Zelmer

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.