Dekorujemy mieszkanie

Zdaniem psychologów nawet drobne zmiany w dekoracjach mieszkania pozytywnie wpływają na nastrój. Zwłaszcza wiosną, kiedy organizm aż się prosi o radosne kolory i zmiany, które symbolicznie wprowadzą nas w nową porę roku. 

Czasem wystarczy zmienić opatrzone ustawienie mebli, wymienić zasłony na lżejsze, powiesić kolorową grafikę na pustej ścianie. Poniżej propozycje Agnieszki Orlińskiej, dekoratorki wnętrz, stylistki Westwing Home&living Polska

1. Grube tkaniny jak bawełna, welur, elementy futrzane na kanapie, fotelach i zasłonach zamień na lekkie organzy, zwiewne płótna, szyfony, cienki, naturalny len.

2. Wstaw doniczki w
jasne pastelowe osłonki Posadź w nich wiosenne kwiaty (hiacynty, żonkile, szafirki). Ustaw je w grupie – tak zaaranżowany parapet to kaskada dobrej energii.

  fot. East News

3. Postaw w mieszkaniu element wiklinowy. Może to być nawet kosz, w którym ustawisz doniczki z kwiatami. Taki akcent dodaje wnętrzu lekkości i wprowadzi letnią, ogrodową atmosferę.

4. Zrób domowy miniogródek.
Na rynku znajdziesz designerskie ceramiczne doniczki specjalnie przeznaczone do domowego wysiewu świeżych ziół: bazylii, tymianku, rzeżuchy, szczypiorku, szałwii. Taki zielnik nie tylko pięknie wygląda i smakuje, ale też obłędnie pachnie!

  fot. Segaform

5. Powieś lampiony – na balkonie, tarasie albo w ogrodzie. Modne są przezroczyste kule z plastiku lub szkła oraz pastelowe z papieru.

Na podstawie materiałów Westwing Home&living Polska

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.