Strona główna » Dekorujemy mieszkanie

Dekorujemy mieszkanie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zdaniem psychologów nawet drobne zmiany w dekoracjach mieszkania pozytywnie wpływają na nastrój. Zwłaszcza wiosną, kiedy organizm aż się prosi o radosne kolory i zmiany, które symbolicznie wprowadzą nas w nową porę roku.

Czasem wystarczy zmienić opatrzone ustawienie mebli, wymienić zasłony na lżejsze, powiesić kolorową grafikę na pustej ścianie. Poniżej propozycje Agnieszki Orlińskiej, dekoratorki wnętrz, stylistki Westwing Home&living Polska

1. Grube [textmarker color=”C248BE” type=”text color”]tkaniny[/textmarker] jak bawełna, welur, elementy futrzane na kanapie, fotelach i zasłonach zamień na lekkie organzy, zwiewne płótna, szyfony, cienki, naturalny len.

2. Wstaw doniczki w
[textmarker color=”C24AAA” type=”text color”]jasne pastelowe osłonki[/textmarker] Posadź w nich wiosenne kwiaty (hiacynty, żonkile, szafirki). Ustaw je w grupie – tak zaaranżowany parapet to kaskada dobrej energii.

fot. East News

3. Postaw w mieszkaniu [textmarker color=”C263BF” type=”text color”]element wiklinowy.[/textmarker] Może to być nawet kosz, w którym ustawisz doniczki z kwiatami. Taki akcent dodaje wnętrzu lekkości i wprowadzi letnią, ogrodową atmosferę.

4. Zrób [textmarker color=”C259B4″ type=”text color”]domowy miniogródek[/textmarker].
Na rynku znajdziesz designerskie ceramiczne doniczki specjalnie przeznaczone do domowego wysiewu świeżych ziół: bazylii, tymianku, rzeżuchy, szczypiorku, szałwii. Taki zielnik nie tylko pięknie wygląda i smakuje, ale też obłędnie pachnie!

fot. Segaform

5. Powieś [textmarker color=”C246B6″ type=”text color”]lampiony[/textmarker] – na balkonie, tarasie albo w ogrodzie. Modne są przezroczyste kule z plastiku lub szkła oraz pastelowe z papieru.

Na podstawie materiałów Westwing Home&living Polska

  Dekoracje na Wielkanoc - co jest modne

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.