Strona główna » Dekoracje na Wielkanoc – co jest modne

Dekoracje na Wielkanoc – co jest modne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ekologicznie, tradycyjnie, a może kolorowo? Nie wiecie jeszcze, jak udekorować dom na Wielkanoc? Mamy kilka podpowiedzi.

Tegoroczna Wielkanoc według stylistów została zdominowana przez trzy główne trendy: klasyka i elegancja nawiązująca do tradycji, styl ekologiczny inspirowany naturą oraz trend „bajkowa Wielkanoc” czyli zabawa tradycyjnym wzornictwem świątecznym.

W hołdzie tradycji
Soczysta zieleń, kolorowe pisanki, wesołe króliczki – oto Wielkanoc w całej krasie. Klasyczne dekoracje w wyrazistych barwach najlepiej podkreślą atmosferę świąt. Eleganckie obrusy uświetnią niedzielne śniadanie, a całości dopełnią serwety inspirowane wielkanocnymi pisankami i baziami. Na stole niech pojawią się wianki i bukiety – koniecznie w żółto-zielonej kolorystyce. Interesującą dekoracją salonu będą zawieszki z ptasim motywem i figurki sympatycznych zajączków. Detale są bardzo ważnym elementem dekoracji, wybierzmy kilka ciekawych ozdób (stroik, świecznik, klamerki do serwetek itp.), które efektownie dopełnią  całej kompozycji.

Wersja Eko
Stonowane kolory, naturalne materiały, inspiracja przyrodą, a wszystko to utrzymane w rustykalnej stylistyce. Ekologiczne dekoracje zaakcentują rodzinną atmosferę i pozwolą poczuć magię Wielkanocy: W tym trendzie dominują beże i brązy, znajdziemy je na paterach, poduszkach i naczyniach. Klimat wiejskich krajobrazów odzwierciedlą nie tylko barwy, ale motywy zabawnych zajączków i kurczaczków. Nie zapominajmy także o delikatnych wiankach z kwiatów, gałązek i jaj, które dopełnią kompozycję.

Kolorowo
Nowoczesna Wielkanoc to przede wszystkim moc kolorów – wyraziste fiolety i seledyny, oryginalne figurki w nowoczesnym stylu (np. zajączek wykluwający się z pisanki) będą stanowić przeciwwagę dla tradycji na stole. Dzięki figlarnym zajączkom, zabawnym postaciom i kolorowym pisankom stworzymy oryginalne kompozycje wielkanocne. Barwne wianki i ozdoby przywodzą na myśl wiosenną łąkę, gdzie królują radość i optymizm. Wielkanoc w tym stylu to propozycja dla osób odważnych, nowoczesnych,  kreatywnie podchodzących do świątecznej tradycji.

Porad udzieliła: Hanna Maruta, główny stylista marki home&you

www.home-you.com
zdjęcia home&you

  Pomysły na oryginalne dekoracje świąteczne

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.