Strona główna » Zatankuj, zapomnij, zaoszczędź – nowa pralka Siemens

Zatankuj, zapomnij, zaoszczędź – nowa pralka Siemens

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pralki z systemem i-Dos samoczynnie dozują środek piorący w zależności od wielu czynników. Jak wykazały badania przeprowadzone przez markę Siemens, 90 procent konsumentów źle dozuje środki piorące. Zgodnie z zasadą „na wszelki wypadek” większość z nich stosuje zbyt dużo płynów i proszków do prania. Tymczasem takie zachowanie jest zabójcze i dla naszych portfeli,  dla środowiska naturalnego. Zapobiega temu nowatorski system i-Dos.

System dozowania i-Dos w pełni automatycznie i dokładnie odmierza ilość środków piorących koniecznych do uprania danego wsadu. Zbiornik na środek piorący wystarczy napełnić raz na 20 prań. I to ma rzeczywiście sens, jeśli dla porównania pomyślimy o jeździe samochodem – no bo który kierowca tankuje swój pojazd za każdym razem, gdy do niego wsiada?
Przy pomocy czujników dokładnie rozpoznawany jest stopień zabrudzenia ubrań. Na podstawie zebranych danych program oblicza idealny przebieg procesu prania a także dokładny cykl zmian temperatury i w kilku etapach precyzyjnie dostosowuje dozowanie środka piorącego. Według danych niezależnego Instytutu Badawczego Technologii Czyszczenia WFK z Niemiec ta technologia pozwala na obniżenie zużycia wody nawet o 7062 l w skali roku!

W praktyce wygląda to następująco. Przed pierwszym użyciem do zbiornika wlewamy 1,3 litra płynnego środka piorącego. Dodatkowo oddzielny zbiornik napełniamy 0,5 l płynu do zmiękczania tkanin lub innym środkiem piorącym w płynie. Od tego momentu pralki można użyć około 20 razy, piorąc w niej najróżniejsze rodzaje tkanin.
Jeżeli jednak zechcemy zastosować proszek do prania, środek piorący w formie tabletek lub specjalny środek do wywabiania plam, urządzenie wyposażone jest w komorę do ręcznego dozowania, którą można napełnić tak, jak się to zwykle czyni przed tradycyjnym cyklem prania.
Pralki z systemem i-Dos przekonują także najwyższym poziomem komfortu użytkowania i maksymalną efektywnością. Szeroki wachlarz atutów obejmuje m.in. funkcję odplamiania, która bez pomocy specjalnych odplamiaczy usuwa 16 głównych rodzajów zabrudzeń, czy też system obsługi varioExpert. Dzięki niemu każdy może wybrać to, co w danej chwili jest dla niego szczególnie ważne: maksymalne skrócenie czasu z opcją speedExpert, lub wyjątkową energooszczędność dzięki funkcji ecoExpert. W tym ostatnim trybie pralka zużywa do 30 procent mniej energii elektrycznej niż w przypadku klasy efektywności energetycznej A. Jest to doskonałe uzupełnienie oszczędności wody i środków piorących uzyskanych dzięki systemowi i-Dos!

  Pralka do zabudowy na 7 kg prania

Więcej informacji na stronie www.siemens-home.pl
Podstawowe dane pralki Siemens z systemem i-Dos:
o    Pralka automatyczna WM 16S890EU
o    Maksymalna wielkość wsadu:    8 kg
o    Liczba obrotów na minutę:        1600 – 400
o    Klasa efektywności energetycznej:    A-30%
o    Klasa efektywności prania:        A
   Cena:                    3699 zł

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.