Strona główna » Mały, bezworkowy odkurzacz Zelmer

Mały, bezworkowy odkurzacz Zelmer

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Odkurzacz Zelmer VC1400 TINY to nowoczesny i kompaktowy odkurzacz bezworkowy, wyposażony w skuteczny system cyklonowy. W tym lekkim i niewielkim odkurzaczu o wymiarach 24x25x36 cm umieszczono silnik o dużej mocy – w zależności od modelu 1900 W lub 1700 W.

W technologii cyklonowej kurz i pozostałe zabrudzenia gromadzone są w specjalnym pojemniku, w którym powietrze wprowadzane jest w ruch wirowy. Dzięki działaniu siły odśrodkowej kurz odrzucany jest na ścianki pojemnika i opada na jego dno. W tradycyjnych odkurzaczach workowych zgromadzone zanieczyszczenia utrudniają przepływ powietrza, przez co siła ssania spada w miarę zapełniania worka. Odkurzacz cyklonowy charakteryzuje niemal niezmienna moc ssania, niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika, dzięki czemu radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Zastosowany filtr HEPA (High Efficiency Particular Air) H12 skutecznie oczyszcza powietrze z ponad 99,5% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona, takich jak bakterie, zarodniki grzybów, odchody roztoczy i pyłkowe alergeny. W tym odkurzaczu kurz jest gromadzony w osobnej komorze, co zapewnia stały, wysoki poziom filtracji powietrza. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność do 2 litrów.

System cyklonowy docenią szczególnie posiadacze czworonogów.
Zalegająca w tradycyjnym odkurzaczu sierść już po kilku dniach zaczyna się rozkładać, wydzielając z worka nieprzyjemny zapach. Pojemnik cyklonowy można czyścić nawet po każdym sprzątaniu, natychmiast pozbywając się wszystkich nieczystości. Jest jeszcze jedna zaleta odkurzacz bezworkowego – oszczędność pieniędzy, gdyż nie trzeba kupować kolejnych worków na wymianę.

Odkurzacze Zelmer VC1400 Tiny mają zestaw ssawek
(ssawka szczelinowa, ssawka mała i szczotka mała) oraz w ssawko-szczotkę z separatorem drobnych przedmiotów do odkurzania dywanów, która w specjalnym koszyku wychwyci i zatrzyma zgubione drobiazgi, np. kolczyk, guziki.  Duże koła z miękką bieżnią ułatwiają manewrowanie odkurzaczem i chronią podłogi przez zarysowaniem. Dzięki elektronicznej regulacji mocy można dostosować siłę ssania do czyszczonej powierzchni.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nawet w niewielkiej szafie znajdzie się miejsce dla odkurzacza Zelmer Tiny. Duży, 9-metrowy zasięg odkurzacza ułatwia sprzątnięcie całego mieszkania.

  Skuteczny odkurzacz - idealny do sprzątania sierści

Odkurzacze VC1400 są dostępne w sprzedaży od marca 2012 w sugerowanej cenie detalicznej:
VC1400.0SK  329 zł
VC1400.0SF 309 zł

•    Odkurzacz bezworkowy cyklonowy VC1400 Tiny
•    Niewielkie gabaryty i lekki
•    Duża moc
•    Filtr HEPA 12 zmywalny i wielostopniowy system filtracji
•    Duży zasięg 9 m
•    Duży 2 litrowy pojemnik na kurz
•    Teleskopowe rury
•    System parkowania, duże miękkie koła

www.zelmer.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.