Strona główna » Mała lodówka do małej kuchni

Mała lodówka do małej kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W dobie chłodziarek z barkami i telewizorami, które niemal same serwują nam potrawy dobierając do tego odpowiednią muzykę, mała lodówka może wypaść słabo, jak „biedniejsza kuzynka”.

Tymczasem w kwestii najważniejszej – przechowywania żywności – niczym nie ustępuje. Jest za to idealnym rozwiązaniem dla singla, małej rodziny jadającej na mieście. Do małego mieszkania, do domku letniskowego albo do biura.
Jeśli nie przechowujemy mrożonek ani dużej ilości jedzenia mała lodówka świetnie spełni swoją rolę.
Lodówka na zdjęciu u góry to model Whirlpool ARG 590/3. Poj. netto: 129 litry (chł. 111/ zamr. 18); klasa energetyczna: A; sterowanie elektroniczne; zdolność zamrażania: 2 kg/24 h; czas utrzymania temperatury: 12 h; wymiary (WxSxG):82×59,6×55 cm. Cena 1978 zł
Małe lodówki nie mają wyspecjalizowanych funkcji, zarezerwowanych raczej dla drogich modeli typu side by side (filtr wody, kostkarka do lodu czy wbudowany monitor LCD i odtwarzacz DVD), ale już na takie funkcje jak automatyczne odszranianie (Bosch), dźwiękowy i świetlny alarm zbyt wysokiej temperatury (Electrolux), technologia BioFresh, czyli utrzymywania świeżości (Liebherr), ochrona antybakteryjna (AEG) i klasa energetyczna A+ możemy liczyć.
W grupie małych lodówek najczęściej spotykane wymiary to: wysokość 82-85 cm, szerokość 50-60 cm i głębokość 53-57 cm, pojemność 90-150 litrów.

Ceny: od 720-1100 zł (Beko, Candy, Zanussi), przez 930-1200 zł (Electrolux, Gorenje, Whirlpool) do ok. 1800-2000 zł (Whirlpool, Liebherr). Małe lodówki są jednodrzwiowe. Zamrażalnik, jeśli występuje, jest niewielki (od 18 litrów), umieszczony w głównej komorze chłodziarki.

Małe lodówki są w trzech rodzajach
1. Wolno stojące – mogą stać w dowolnym miejscu, mają swój front i swój blat na górze;
2. Wolno stojące pod blat – nie mają swojego górnego blatu lub jest zdejmowany i dzięki temu można je wsunąć pod blat kuchenny. Mają swój front.
3. Do zabudowy – to modele takie jak pozostałe sprzęty do zabudowy, czyli nie mają ani blatu ani wykończonego frontu – wstawia się je między szafki kuchenne, pod blat i zabudowuje frontem meblowym. dzięki temu są całkowicie ukryte.

  Kuchnia w szafie, czyli minikuchnia

zdjęcia Ardo, Gorenje, Liebherr, Whirlpool

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.