Oświetlenie sypialni

W sypialni powinno być jedno główne źródło światła, oświetlenie dekoracyjne, lampki do czytania oraz oświetlenie wnętrza szafy.

Światło w sypialni powinno być ciepłe, miękkie, wydobywające barwę ścian. Światło zimne i ostre wprowadza nastrój chłodu i niepokoju. Więcej o temperaturze barwowej światła
Ktoś kiedyś stwierdził, że miłośnicy książek nigdy nie idą do łóżka sami. Wiele osób lubi czytać przed snem. Pomocne są lampki nocne o skupionej wiązce światła, która pada tylko na wybraną przestrzeń, nie zakłócając snu śpiącej obok osoby. Lampy tego typu powinny być umieszczone od 65 do 75 cm powyżej płaszczyzny materaca.
Producenci kontaktów i łączników proponują rozwiązania przeznaczone specjalnie do sypialni. Przykładem mogą być programatory scen świetlnych. Dzięki nim naciskając jeden przycisk możemy wybrać ustaloną przez nas konfigurację oświetlenia – np. włączone światło dekoracyjne, wyłączone światło główne i zasłonięte lub odsłonięte żaluzje. Programatorem można sterować zarówno za pomocą przycisków umieszczonego na ścianie łącznika, jak i przy użyciu pilota na podczerwień. Warto zainstalować również dodatkowy włącznik światła przy łóżku, aby można było kontrolować oświetlenie bez wstawania. W jednej ramce można zamknąć nie tylko włącznik światła, ale i np. zegar cyfrowy z budzikiem lub  radio z możliwością odbioru stacji internetowych.
Kolor i fakturę programatora można wybrać do kolorystyki sypialni.

Ciekawy pomysł na światło w sypialni bez tradycyjnych lampek nocnych

zdjęcia Kontakt Simon

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

Pozostaw odpowiedź

Only registered users can comment.