Strona główna » Kawa we włoskim stylu

Kawa we włoskim stylu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nowy, ciśnieniowy ekspres kapsułkowy Electrolux Favola A Modo Mio powstał w wyniku współpracy firm Lavazza i Electrolux. Urządzenie ma elegancki, skandynawski wygląd, a przygotowana w nim kawa smakuje jak we włoskiej restauracji. Kapsułki są bardzo wygodnym rozwiązaniem – nie potrzeba do ekspresu sypać kawy, nie potrzeba zmieniać filtrów. Wystarczy kapsułka. Łatwo, sprawnie i z gwarantowanym rezultatem. To chyba powód dla którego ekspresy na kapsułki w tak szybkim tempie zyskują nowych zwolenników.  

115 lat doświadczenia w parzeniu kawy
Lavazza ma ponad 115 lat doświadczenia w parzeniu kawy. Firma jest światowym liderem w kategorii espresso. Co roku na świecie pije się ok. 14 miliardów filiżanek Lavazzy. Od 21 lat Lavazza tworzy również kawy w kapsułkach. Dla ekspresów A Modo Mio Favola zostały starannie wybrane najlepsze gatunki kaw. Każda kapsułka zawiera optymalną ilość kawy, czyli 7,5 g. Woda pod ciśnieniem o temperaturze 80°-95°C jest przepuszczana przez kapsułkę i wydobywa z niej aromatyczne, pyszne espresso. Lavazza oferuje szeroki wybór kapsułek odpowiadający zróżnicowanym gustom klientów. Na rynku dostępnych jest osiem rodzajów kaw w kapsułkach, od bardzo łagodnych Dolcemente po bardzo intensywne i mocne Divinamente.

Skandynawskie wzornictwo
„Skandynawskie wzornictwo polega na znalezieniu idealnej równowagi pomiędzy wzornictwem i funkcjonalnością, doznaniami estetycznymi i praktycznym zastosowaniem. Łatwo jednak zaburzyć tę harmonię.” – mówi Henrik Otto, Electrolux Senior Vice President Global Design. „Podobnie jest z przygotowaniem idealnego espresso, co nie powinno  zająć więcej niż 25-30 sekund. Trzeba również pamiętać o odpowiedniej ilości kawy. Jakiekolwiek odstępstwa od tych zasad spowodują, że nasza kawa nie będzie idealna. Nasza współpraca z firmą Lavazza i stworzenie ekspresu Favola jest odpowiedzią na poszukiwanie perfekcyjnego smaku espresso.” – dodaje Henrik Otto.

Kompaktowe ekspresy do kawy Favola są dostępne w sześciu, eleganckich kolorach. Wszystkie modele są wyposażone w dyszę pary i gorącej wody, dzięki której możemy przygotować kawę, którą lubimy najbardziej – espresso, cappuccino lub latte macchiato.

  Dla kogo odkurzacz akumulatorowy?

Ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio otrzymały nagrodę „Plus X Award 2011” w kategorii „Najlepszy Produkt Roku”.
 

 na podstawie materiałów: 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.