Strona główna » Dla kogo odkurzacz akumulatorowy?

Dla kogo odkurzacz akumulatorowy?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Odkurzacz akumulatorowy przeważnie pełni rolę dodatkowego urządzenia do sprzątania i tak został pomyślany przez producentów. Okazuje się jednak, że w przypadku małych mieszkań wystarczy w zupełności jako podstawowy odkurzacz.

Jego zalety to swoboda, nieograniczona kablem, poręczność i łatwe manewrowanie. Ustawiony w swojej ładowarce, czeka gotowy do użycia. Niektóre modele odkurzaczy akumulatorowych (np. Electrolux ErgoRapido), ze względu na swój oryginalny wygląd, mogą być dodatkowym elementem dekoracji pomieszczenia. Trzeba tylko pamiętać, że mają mniejszą siłę ssania od tradycyjnych odkurzaczy a czas ich pracy jest uzależniony od poziomu naładowania i pojemności baterii (podobnie jak to się dzieje z telefonem komórkowym). Zazwyczaj jedno naładowanie wystarcza na ok. 15-20 minut sprzątania, co pozwala na odkurzenie ok. 80 metrów powierzchni. Odkurzacze akumulatorowe są zwykle bezworkowe, a działają wykorzystując cykloniczną siłę ssania. Ich skuteczność zwiększa odpowiednio zaprojektowana szczotka i ssawki.

Jeśli odkurzacz akumulatorowy ma spełniać funkcję dodatkowego urządzenia w domu, można rozważyć zakup wariantu ręcznego (np. Electrolux Rapido). Nie posprzątamy nim całej podłogi w pokoju, ale na pewno odkurzymy małe powierzchnie w domu takie jak blaty i stoły czy wykorzystamy go do utrzymania czystości wewnątrz samochodu.

konsultacja i zdjęcia:

 

  Jaka pralka do małego mieszkania?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.