Strona główna » Jaka pralka do małego mieszkania?

Jaka pralka do małego mieszkania?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mała powierzchnia, to duże wyzwanie. Trzeba zapewnić jak najlepszą funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń, przy ograniczej liczbie metrów. Na szczęście producenci AGD pomyśleli o tym problemie i stworzyli pralki ładowane od góry oraz pralki typu „slim”.

Pralki „slim” mają tylko 43 cm głębokości (standardowo 60 cm). A przy tym ich pojemność jest całkiem spora – pozwalają zmieścić aż 6 kilogramów prania, co w zupełności wystarczy nawet rodzinie z dziećmi. Z kolei pralki ładowane od góry bardzo dobrze wpasują się w wąskie fragmenty łazienki. Ich szerokość to zaledwie 40 cm (przy standardzie 60 cm).

Kupując pralkę „slim” lub pralkę ładowaną od góry nie traci się też pozostałych funkcji dostępnych w klasycznych pralkach ładowanych od frontu: można w nich swobodnie ustawiać czas prania i godzinę zakończenia, a do dyspozycji jest wiele wygodnych programów. Np.w pralce EWS126540W mamy do wyboru pranie delikatne, pranie wełny, jedwabiu, bielizny, jeansu, pranie ręczne, sport intensywne, sport krótkie, a nawet łatwe prasowanie.

Wśród małych pralek są dostępne również modele ekologiczne, zużywające mniej energii elektrycznej i wody np. ładowane od góry pralki EWT136641W lub EWT136541W w klasie A+++ firmy Electrolux.

Jeśli powierzchnia łazienki jest szczególnie mała i brak w niej miejsca nawet na modele prezentowane powyżej pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie. Pralka kompaktowa, czyli prawdziwe maleństwo (np. EWC1350 o wymiarach: 67 cm wysokości, 49,5 cm szerokości i 51,5 cm głębokości). Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku maksymalny wsad bielizny to 3 kg. Taka pralka sprawdzi się w kawalerce u singla, ale już niekoniecznie u rodziny z dziećmi.

 

konsultacja i zdjęcia:

  Kolory ścian do dębowych mebli

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.