Strona główna » Jaki zlew do kawalerki?

Jaki zlew do kawalerki?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Małe podobno jest piękne, ale nie zawsze funkcjonalne. Jak więc urządzić niewielką kuchnię w mieszkaniu? Warto poszukać kompaktowych sprzętów, które oszczędzają miejsce, a jednocześnie z powodzeniem pełnią swoją funkcję.

Przykładem mogą być jednokomorowe zlewy z wygodnym ociekaczem. Ważne, aby ich komora była odpowiednio duża do pracy, a ociekacz umożliwiał swobodne suszenie naczyń.

Zlewozmywak do małej kuchni

Nie warto, w ramach oszczędności kupować zbyt małego zlewu. Jeśli podczas pracy woda będzie chlapać dookoła niego, będziemy mieć poważny kłopot. Przyjrzyjmy się też ociekaczowi. Większy pozwoli nie tylko swobodnie wysuszyć naczynia, ale może też służyć jako blat roboczy. W ten sposób jedną powierzchnię wykorzystamy na dwa sposoby.

Zlewozmywaki ceramiczne

Jedną z ciekawszych wzorniczo propozycji jest ceramiczny zlew New Wave firmy Villeroy & Boch. Jego asymetryczny kształt, z charakterystycznymi, zakrzywionymi liniami nawiązuje do słynnej kolekcji porcelany stołowej o tej samej nazwie, nagrodzonej za innowacyjne wzornictwo. Ceramika, z której wykonany jest zlew posiada wiele cech, zwiększających funkcjonalność. Doskonale spełnia współczesne standardy w zakresie higieny. W zlewozmywakach Villeroy & Boch można bez obaw przygotowywać świeżą żywność. Ponieważ zlewy ceramiczne wypala się w bardzo wysokich temperaturach, są one żaroodporne, co pozwala stawiać na nich nawet bardzo gorące naczynia. Ten wytrzymały materiał cechuje również odporność na uderzenia, zarysowania oraz działanie detergentów. Dzięki specjalnemu szkliwu ceramicplus, zlewozmywaki Villeroy & Boch wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości – woda błyskawicznie spływa, ograniczając osadzanie się zabrudzeń. W razie potrzeby, nawet uporczywe pozostałości i kamień można bez problemu usunąć wilgotną ściereczką z niewielką ilością detergentu.

Stalowe zlewozmywaki

Do niewielkich kuchni firma Deante proponuje zlewozmywak Solo, który charakteryzuje oryginalna linia ociekacza, zestawiona z klasycznym kształtem komory. Zlewozmywak Solo dzięki swym wymiarom pozwoli na oszczędność miejsca. Solo jest wykonany ze stali nierdzewnej odpornej na zarysowania, zabrudzenia, wysoką temperaturę i bardzo intensywne użytkowanie. Zlewozmywak jest dostępny w wykończeniach stal szlachetna szczotkowana lub dekor. Czyszczenie zlewu stalowego nie jest trudne

  Brodziki z odlewu mineralnego – lepsze niż akrylowe?

Zlewozmywaki z fragranitu

W ofercie firmy Franke znajdziemy kompaktowe zlewozmywaki wykonane z Fragranitu +. Dzięki kompaktowym wymiarom i szerokiej palecie dostępnych kolorów, modele zlewozmywaków MRG 611-62, MRG 651-78 oraz ROG 611-62 są ciekawą propozycją do małych mieszkań. Wykonane z Fragranitu + są odporne na zarysowania, powstawanie plam oraz działanie wysokiej temperatury i nawet po latach użytkowania nie tracą koloru.
Specjalna powłoka Sanitized®, którą zabezpieczona jest powierzchnia zlewozmywaków fragranitowych Franke, ogranicza rozwój bakterii i mikroorganizmów aż w 99%, gwarantując tym samym wysoki standard higieniczny.

Na podstawie materiałów: Villeroy Boch, Deante, Franke

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.