Strona główna » Sofa, czyli wypoczynek

Nie bez przyczyny komplety sof dwu- i trzyosobowych nazywane są wypoczynkowymi. To one najczęściej stanowią serce salonu. Trudno wyobrazić sobie pokój dzienny czy nawet niewielki kącik telewizyjny bez sofy.

Wybierając mebel, który będzie służył do wypoczynku, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, a mianowicie: na wysokość oparcia, głębokość siedziska oraz materiały zastosowane do ich wypełnienia. Są to bowiem czynniki wpływające na komfort użytkowania mebla.

Na centymetry
Optymalna głębokość siedziska to sprawa indywidualna każdego użytkownika, zależna w dużej mierze od wzrostu. Osoby niższe i średniego wzrostu powinny wybierać meble płytsze, żeby podczas wypoczynku nogi swobodnie opierały się o podłogę, a nie wisiały nad nią.  Odpowiednim rozwiązaniem mogą być sofy z kolekcji ANDREA, ACARI lub PORTO (na zdjęciu obok)  firmy Meble WAJNERT. Osoby wysokie powinny wybierać sofy głębsze, które dadzą podparcie dla całego uda i nie będą uwierały w połowie jego długości. Idealne będą w takim przypadku sofy z kolekcji CAMERON lub DAVOS. Na szczególną uwagę zasługuje także kolekcja ALTO z głębokim siedziskiem i wyjątkowo wysokim oparciem.
Dla podniesienia komfortu wypoczynku w niektórych kolekcjach jak np. ANDREA i ACARI dostępne są zagłówki z regulacją wysokości. To bardzo przydatne udogodnienie.

Dwa w jednym
Oprócz wygody użytkowania liczy się funkcjonalność mebla. Często sofy na noc zmieniają się w łóżka. Dlatego większość trzyosobowych sof oferowanych  przez firmę Meble WAJNERT posiada funkcję spania. Sofy po rozłożeniu mają na ogół 120-140 cm powierzchni spania. Najszersza po rozłożeniu jest sofa z kolekcji CAMERON – 148 x 200 cm.
Dobrze jeśli dodatkowo sofa ma  pojemnik na pościel w postaci wysuwanej szuflady jak np. w kolekcji LUANA (na zdjęciu obok) czy PORTO lub być  dostępny po uniesieniu siedziska, jak w przypadku kolekcji SCOPO i FLORIS.

  Kuchnia z barkiem

Sofa dobrze skonfigurowana
Coraz większą popularnością cieszą się meble, które można samemu skonfigurować z dostępnych elementów. Przykładem jest kolekcja ROCK&ROLL firmy Meble WAJNERT. Sofę z tej kolekcji można zbudować w oparciu o dwa różne korpusy i pięć boków (w tym bok z wbudowanymi praktycznymi półkami).
Podobne możliwości daje także kolekcja COMBO, w której spośród sześciu rodzajów boków na szczególną uwagę zasługuje ten z wbudowanym, obrotowym stolikiem lub dwoma dodatkowymi siedziskami.
Obie kolekcje umożliwiają łączenie dwóch tkanin na jednym meblu, poszerzając tym samym paletę możliwości i ułatwiając dopasowanie do wystroju każdego wnętrza.

Zdjęcia  www.wajnert.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.