Zmiany w pokoju – porady architekta

Mebluję pokój dzienny w moim mieszkaniu. Mieszkanie umeblowane jest w kolorach: jasny beż, czekoladowy brąz i szarość. Pokój ma 15 metrów. Pokój służy nam tylko do oglądania telewizji i odpoczynku, nie potrzebne nam są tam duże szafy. Obecnie na ścianie wisi telewizor, w rogu stoi narożnik w kolorze jasny beż w rozmiarze 2 x 2,68 m i puf. Na podłodze są panele w kolorze dąb oraz nepalski dywan w kolorze naturalnej wełny. Jak urządzić pokój, by było przytulnie i nowocześnie?

Zacznijmy od okien.
Przede wszystkim białe firanki należy zmienić na zasłony z grubego, mięsistego materiału w odcieniu gorzkiej czekolady. Stolik kawowy powinien być dość ciemny, aby się wybić wśród dominujących w tym pokoju beżowych odcieni. By unowocześnić i urozmaicić pokój, proponuję ułożyć na beżowej kanapie kilka poduszek – powinny być w kolorystyce beżowo-czekoladowej, ale z różnych tkanin, z różnymi wzorami – taki zabieg bardzo ożywi i uatrakcyjni kanapę. Przy kanapie można postawić dekoracyjną lampę, by nadać wieczorem przytulny nastrój.
Na ścianie za narożnikiem proponuje powiesić obraz – np. panoramiczny długi (180 x 60 cm, proszę wyciąć karton o tych wymiarach i sprawdzić na ścianie jak będzie to w proporcjach wyglądać). Tematyka obrazu zależy od państwa oraz kolorów reszty mieszkania. Sądzę jednak, że kolorystyka beżowo-czekoladowa z akcentami pomarańczu i czerwieni będzie idealna. Jeżeli nie chcecie jednego dużego obrazu, to mogą być również trzy kwadraty np. 90 x 90 cm. W rogu pokoju, po lewej stronie od wejścia proponuję ustawić jakieś duże ozdobne świeczniki szklane – duży i mniejszy.

Konsultacja i rysunek pokoju  Marina Suchorska www.quadrat.pl

zdjęcie – własność Internauty

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.