Sposób na słup w mieszkaniu

Niestety, słupa konstrukcyjnego nie możemy się pozbyć. Ale nie musimy też tolerować jego wątpliwej urody. Projektanci współpracujący z redakcją "Cztery Kąty"  mają ciekawe pomysły – poradzili, co zrobić, by nie przeszkadzał, a nawet zyskał dodatkowe, pożyteczne funkcje.

Rozwiązanie na zdjęciu obok zastosowano w sytuacji, gdy podczas wyburzania ścianki działowej okazało się, że jest w niej ukryty słup. Posłużył on tutaj do zaaranżowania ażurowej przegrody oddzielającej część dzienną od przedpokoju. Murek i półki pełnią funkcję nowoczesnej meblościanki oraz biblioteczki.

Słup został wykorzystany do wydzielenia kącika do pracy w sypialni (zdjęcie poniżej). Został obudowany niską, zrobioną na wymiar szafką. Na słupie zawieszono telewizor; nad nim projektant przewidział dekoracyjne oświetlenie – wokół słupa zainstalowano taśmy ledowe, które zostały przesłonięte matowymi płytami z pleksiglasu.

Usytuowany w sąsiedztwie nieosłoniętych schodów słup (zdjęcie poniżej) nasunął pomysł, by przestrzeń pomiędzy nim a ścianą wypełnić dekoracyjnym regałem z nietypowymi półkami, który jednocześnie zastąpi tradycyjną balustradę. Ażurowy regał nie utrudnia dostępu światła. Konstrukcję tworzącą ramę zrobiono z płyty gipsowo-kartonowej (obudowano nią również słup, dzięki czemu całość jest jednolita).

Jest też pomysłem ukrycie optyczne filaru. W białym pomieszczeniu można pozostawić biały słup – będzie mniej widoczny

Material pochodzi z

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.