Strona główna » Aneks wypoczynkowy w pokoju dziennym

Aneks wypoczynkowy w pokoju dziennym

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kanapa, fotele, stolik kawowy… Lampa stojąca albo wisząca. Często dywan, a przy ścianie komoda i telewizor. To najbardziej typowe wyposażenie kącika wypoczynkowego w pokoju dziennym.

W małych mieszkaniach kącik wypoczynkowy służy często jako dodatkowa sypialnia, np. dla gości. Wtedy kanapa lub narożnik powinny być rozkładane. Takie meble są na ogół droższe od tych nierozkładanych, jednak jeśli często potrzebujemy dodatkowego łóżka, to warto zainwestować. Kupowanie wygodnego dmuchanego materaca jest także kosztowne, a przy tym trzeba na niego znaleźć miejsce, gdzie będzie na co dzień schowany.

Urządzając aneks wypoczynkowy weźmy pod uwagę wygodę oglądania telewizji, bo przecież telewizor jest dziś niemal nieodzownym elementem wyposażenia tego miejsca w mieszkaniu. Na wprost ekranu powinien stać mebel, na którym siadamy najczęściej oglądając telewizję. Bardzo istotna jest też odległość ekranu od osoby oglądającej. Jak dostosować te odległość do wielkości ekranu dowiesz się tu

Czy lepiej postawić telewizor na szafce czy powiesić na ścianie? Oba sposoby są dobre. Wieszanie na ścianie to wykorzystanie możliwości, jakie daje płaski ekran. Wygląda nowocześnie, a przy tym nie potrzeba żadnego mebla, by zamontować telewizor. Natomiast trzeba pamiętać, że montaż na ścianie wiąże się z tym, że zmieniając ustawienie mebli w pokoju, będziemy mieli większy kłopot ze zmianą miejsca na telewizor. Urządzenie kącika telewizyjnego z wykorzystaniem szafki rtv czy zwykłej niskiej komody, na której postawimy telewizor, daje większe możliwości zmiany aranżacji w pokoju.

Stoliki kawowe są meblem niezwykle funkcjonalnym w aneksie wypoczynkowym. Idealne, by postawić filiżankę, talerzyk, odłożyć książkę czy gazetę, udekorować świecznikiem czy ciekawą misą, wazonem. A jeśli w mieszkaniu nie ma miejsca na stół jadalniany, to można pomyśleć o kupieniu rozkładanego stolika

Pokazane poniżej przykłady aneksów wypoczynkowych to dowód na to, jak różnie można zaaranżować to samo miejsce w mieszkaniu, spełniające te same funkcje. Ważne też, by styl takiego aneksu nie odbiegał od stylu całego pokoju.

  Szara ściana z szablonem w pokoju

Zdjęcia pochodzą z

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.