Strona główna » Drzwi i podłoga – co zrobić, żeby do siebie pasowały

Drzwi i podłoga – co zrobić, żeby do siebie pasowały

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jak wybierać drzwi i podłogę, żeby do siebie pasowały? Są dwie podstawowe zasady: [textmarker color=”C250BA” type=”text color”]powinny być w bardzo podobnym kolorze lub na zasadzie kontrastu.[/textmarker]

1. Najlepiej, gdy podłoga i drzwi są [textmarker color=”C251B3″ type=”text color”]w tym samym kolorze, ale nieco innym odcieniu[/textmarker] Mamy dzięki temu gwarancję, że wszystko będzie do siebie pasować, a jednocześnie unikniemy monotonii w pomieszczeniu.

Jeżeli zdecydujemy się na mieszanie kolorów, warto wykorzystać sprawdzone połączenie – jasne barwy z ciemnymi.

[zobaczl]Drzwi ze wstawkami z paneli podłogowych [/zobaczl]

2. Po drugie łączymy ze sobą elementy utrzymane w tym samym stylu. Nowoczesna, barwna, mozaikowa podłoga i klasyczny model drzwi z dużą ilością przeszkleń mogą tworzyć wrażenie nieuporządkowania i chaosu. Dlatego np. kupując wyrazistą podłogę Listone Bianco marki Classen (na zdjęciu), zdecydujmy się na prosty wzór skrzydła drzwiowego np. Demeter.

3. Jeżeli chcemy [textmarker color=”C257A2″ type=”text color”]wyeksponować drzwi, najlepiej postawić na kontrasty[/textmarker] (zdjęcie poniżej). Jasna podłoga Hikora Pasadena marki Classen będzie kontrastowała z ciemniejszym skrzydłem drzwiowym np. Tetyda w odcieniu wenge lub Latona w odcieniu orzech. Dzięki temu będzie ono stanowiło ciekawy, przykuwający oko akcent całej aranżacji.

4. [textmarker color=”C265AF” type=”text color”]Taka sama podłoga i takie same drzwi[/textmarker]. Kiedy chcemy zwrócić uwagę na piękny parkiet czy panele na podłodze, wybierzmy drzwi w kolorze jak najbardziej zbliżonym do podłogi. Drzwi będą wtedy stanowiły tylko subtelne uzupełnienie podłogi i z pewnością będą do niej pasowały.

UWAGA Jeśli mamy już podłogę, to idąc do sklepów w poszukiwaniu odpowiednich drzwi miejmy ze sobą próbkę panelu czy deski. Znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego modelu.

zdjęcia RuckZuck
www.ruckzuck.pl

  Fronty szaf - nowy system marki Classen

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.