Drzwi i podłoga – co zrobić, żeby do siebie pasowały

Jak wybierać drzwi i podłogę, żeby do siebie pasowały? Są dwie podstawowe zasady: powinny być w bardzo podobnym kolorze lub na zasadzie kontrastu.

1. Najlepiej, gdy podłoga i drzwi są w tym samym kolorze, ale nieco innym odcieniu Mamy dzięki temu gwarancję, że wszystko będzie do siebie pasować, a jednocześnie unikniemy monotonii w pomieszczeniu.

Jeżeli zdecydujemy się na mieszanie kolorów, warto wykorzystać sprawdzone połączenie – jasne barwy z ciemnymi.

2. Po drugie łączymy ze sobą elementy utrzymane w tym samym stylu. Nowoczesna, barwna, mozaikowa podłoga i klasyczny model drzwi z dużą ilością przeszkleń mogą tworzyć wrażenie nieuporządkowania i chaosu. Dlatego np. kupując wyrazistą podłogę Listone Bianco marki Classen (na zdjęciu), zdecydujmy się na prosty wzór skrzydła drzwiowego np. Demeter.

3. Jeżeli chcemy wyeksponować drzwi, najlepiej postawić na kontrasty (zdjęcie poniżej). Jasna podłoga Hikora Pasadena marki Classen będzie kontrastowała z ciemniejszym skrzydłem drzwiowym np. Tetyda w odcieniu wenge lub Latona w odcieniu orzech. Dzięki temu będzie ono stanowiło ciekawy, przykuwający oko akcent całej aranżacji.

4. Taka sama podłoga i takie same drzwi. Kiedy chcemy zwrócić uwagę na piękny parkiet czy panele na podłodze, wybierzmy drzwi w kolorze jak najbardziej  zbliżonym do podłogi. Drzwi będą wtedy stanowiły tylko subtelne uzupełnienie podłogi i z pewnością będą do niej pasowały.

UWAGA Jeśli mamy już podłogę, to idąc do sklepów w poszukiwaniu odpowiednich drzwi miejmy ze sobą próbkę panelu czy deski. Znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego modelu.

zdjęcia RuckZuck
www.ruckzuck.pl

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.