Strona główna » Doświetlenie w drzwiach zewnętrznych – nowoczesny wygląd i funkcjonalność

Doświetlenie w drzwiach zewnętrznych – nowoczesny wygląd i funkcjonalność

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
dzwi wejściowe z doświetleniem

Drzwi zewnętrzne nie muszą być w pełni zabudowane. Obecnie to rozwiązanie wyszło z mody, zostało zastąpione czymś znacznie bardziej estetycznym i wpadającym w oko. Drzwi z doświetleniem bocznym bądź górnym to fantastyczny sposób na podniesienie prestiżu strefie wejściowej oraz nadanie elewacji frontowej luksusowego, nowoczesnego wyglądu. Kiedy warto postawić na drzwi wejściowe z doświetleniem? Jakimi zaletami cechują się tego rodzaju drzwi? Sprawdź i wybierz idealne drzwi dla siebie!

  1. Drzwi z doświetleniem — fantastyczna opcja upiększenia domu
  2. Drzwi wejściowe z naświetlem górnym czy bocznym?
  3. Drzwi zewnętrzne z doświetleniem — zalety

Spis treści porady

Drzwi z doświetleniem — fantastyczna opcja upiększenia domu

Doświetlenie nad drzwiami wejściowymi to rewelacyjne rozwiązanie naszych czasów. Zwykle wiatrołapy projektowane są tak, iż nie ma gdzie umieścić w nich okna. Bazuje się więc na oświetleniu sztucznym. Jednak zastosowanie doświetlenia drzwi zewnętrznych to strzał w dziesiątkę.

Naświetla to nic innego jak specjalne panele składające się z ramy oraz wkładu szybowego. Instaluje się je zwykle z boku drzwi lub nad drzwiami. Jest to swego rodzaju optyczne powiększenie wejścia, który wykorzystywany jest tam, gdzie nie ma miejsca na okno czy montaż drzwi dwuskrzydłowych. Drzwi stalowe z doświetleniem prezentują się niezwykle elegancko, idealnie wpisują się w gusta minimalistów oraz ożywiają wnętrze domu.

Drzwi wejściowe z naświetlem górnym czy bocznym?

Wiele osób zastanawia się, jakie dokładnie drzwi wybrać. Naświetla boczne sprawdzą się tam, gdzie w wiatrołapie jest odpowiednio dużo miejsca na takie rozwiązanie. Naświetla pozwalają też ożywić wiatrołap naturalnym światłem. Można wybrać szybę ze szkła mlecznego, jak i lustro weneckie. W katalogach nie brakuje szyb strukturalnych, piaskowanych. Rozwiązań jest sporo, każdy znajdzie coś dla siebie. Producent drzwi zewnętrznych dba o to, aby każdy klient był zadowolony z wyboru!

  Łóżko kontynentalne – co to jest

Drzwi z doświetleniem - model 8 Drzwi z doświetleniem - model 7

Drzwi zewnętrzne z doświetleniem — zalety

Drzwi z doświetleniem to doskonały wybór ze względów estetycznych. Naświetlenie wprowadzi do przedsionka dużo światła oraz sporo ciepła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy stosować dodatkowego światła w środku. Dodatkowe przeszklenie to również więcej ciepła. Ten aspekt można kontrolować w zależności od tego, jaki typ przeszklenia zostanie wybrany.

Naświetlenie górne lub boczne to świetna opcja, w którą warto zainwestować. Nie ma nic piękniejszego na froncie domu, niż przemyślane wejście, które zachęca do wejścia. Sprawdź modne drzwi zewnętrzne 2023 i znajdź coś wyjątkowego dla siebie!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.