Łóżko kontynentalne – co to jest

Odpowiednio dobrany materac i łóżko to tandem, który wpływa na jakość naszego snu. Dziś w sypialni także jemy długie, weekendowe śniadania, czytamy książki czy spędzamy leniwie czas z najbliższymi. Jakie łóżko wybrać i czym poszczególne typy różnią się od siebie?  Hilding  Anders Polska proponuje dwa typy łóżek w wielu odsłonach.

Łóżka kontynentalne to prawdziwie królewskie posłania. Przede wszystkim dlatego, że składają się z kilku niezależnych warstw materacy, które współpracują ze sobą i wpływają na komfort snu.  Pierwszą, najgłębszą z warstw jest zazwyczaj materac sprężynowy, na nim leży kolejny, dwustronny materac, który w trakcie użytkowania można przewracać na drugą stronę przedłużając tym samym jego żywotność. Ostatnią, trzecią warstwą jest kilkucentrymetrowy materac nawierzchniowy wykonany z wysokoelastycznej pianki, który jeszcze bardziej personalizuje odczuwalną miękkość wszystkich warstw, a przy okazji chroni materace „bazowe” przez zabrudzeniami i zniszczeniami. Dodatkowo wszystkie łóżka kontynentalne marki Hilding wyposażone są w zaawansowany technologicznie system sprężyn, który zapewnia wysoką elastyczność punktową materacy oraz optymalne dopasowanie do poszczególnych partii ciała (wszystkie warstwy łóżka kontynentalnego tworzą materace strefowe, w których każda strefa odpowiada potrzebom poszczególnych partii ciała). Zarówno zagłówek, jak i tapicerkę łóżka możemy dobierać indywidualnie.

Przykładem takiego królewskiego łoża jest model Łóżko kontynentalne Select Plus, które jak na łóżko kontynentalne przystało zostało stworzone z 3 niezależnych warstw materacy. Druga z nich – dwustronny materac sprężynowy dostępny jest w dwóch różnych stopniach twardości. Łóżko zbudowano na wytrzymałej, drewnianej bazie, która została wyposażona w praktyczne szuflady, w których można schować np. pościel.

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane to solidna oprawa do materaca, który wcześniej wybraliśmy. Hilding proponuje wiele rodzajów zagłówków i materiałów obiciowych – swoje łóżko można więc dopasować do indywidualnych gustów, do wnętrza czy jego rozmiaru (możemy zdecydować się na jeden z kilku proponowanych wymiarów łóżek).  Łóżko tapicerowana to obita w dobrej jakości materiał rama wraz z elastycznym stelażem, który kupujemy osobno i dostosowujemy do swoich indywidualnych potrzeb. To właśnie na stelażu umiejscowiony jest materac. Często jest także możliwość dokupienia wygodnego pojemnika na pościel.

Hilding Anders Polska proponuje model Tulip. Jego wezgłowie składa się z dużych, puchatych kafli, o które można się wygodnie oprzeć jedząc śniadanie lub czytając książkę. To klasyczny model, który pasuje zarówno do eleganckich i klasycznych sypialni, ale wpasuje się także do tych nieco bardziej szalonych i odważnych. Uzupełnieniem ciekawego wezgłowia i przedniego panelu łóżka jest prosta, klasyczna rama, która dobrze prezentuje się zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach.

więcej na www.hilding.pl