Strona główna » Łóżko kontynentalne – co to jest

Łóżko kontynentalne – co to jest

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Przekrój łózka kontynentalnego HIlding Select

Odpowiednio dobrany materac i łóżko to tandem, który wpływa na jakość naszego snu. Dziś w sypialni także jemy długie, weekendowe śniadania, czytamy książki czy spędzamy leniwie czas z najbliższymi. Jakie łóżko wybrać i czym poszczególne typy różnią się od siebie? Hilding Anders Polska proponuje dwa typy łóżek w wielu odsłonach.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne to prawdziwie królewskie posłania. Przede wszystkim dlatego, że składają się z kilku niezależnych warstw materacy, które współpracują ze sobą i wpływają na komfort snu. Pierwszą, najgłębszą z warstw jest zazwyczaj materac sprężynowy, na nim leży kolejny, dwustronny materac, który w trakcie użytkowania można przewracać na drugą stronę przedłużając tym samym jego żywotność.

Ostatnią, trzecią warstwą jest kilkucentrymetrowy materac nawierzchniowy wykonany z wysokoelastycznej pianki, który jeszcze bardziej personalizuje odczuwalną miękkość wszystkich warstw, a przy okazji chroni materace „bazowe” przez zabrudzeniami i zniszczeniami.

Dodatkowo wszystkie łóżka kontynentalne marki Hilding wyposażone są w zaawansowany technologicznie system sprężyn, który zapewnia wysoką elastyczność punktową materacy oraz optymalne dopasowanie do poszczególnych partii ciała (wszystkie warstwy łóżka kontynentalnego tworzą materace strefowe, w których każda strefa odpowiada potrzebom poszczególnych partii ciała). Zarówno zagłówek, jak i tapicerkę łóżka możemy dobierać indywidualnie.

Przykładem takiego królewskiego łoża jest model Łóżko kontynentalne Select Plus, które jak na łóżko kontynentalne przystało zostało stworzone z 3 niezależnych warstw materacy. Druga z nich – dwustronny materac sprężynowy dostępny jest w dwóch różnych stopniach twardości. Łóżko zbudowano na wytrzymałej, drewnianej bazie, która została wyposażona w praktyczne szuflady, w których można schować np. pościel.

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane to solidna oprawa do materaca, który wcześniej wybraliśmy. Hilding proponuje wiele rodzajów zagłówków i materiałów obiciowych – swoje łóżko można więc dopasować do indywidualnych gustów, do wnętrza czy jego rozmiaru (możemy zdecydować się na jeden z kilku proponowanych wymiarów łóżek). Łóżko tapicerowana to obita w dobrej jakości materiał rama wraz z elastycznym stelażem, który kupujemy osobno i dostosowujemy do swoich indywidualnych potrzeb. To właśnie na stelażu umiejscowiony jest materac. Często jest także możliwość dokupienia wygodnego pojemnika na pościel.

  Nowoczesne baterie kuchenne i łazienkowe

Hilding Anders Polska proponuje model Tulip. Jego wezgłowie składa się z dużych, puchatych kafli, o które można się wygodnie oprzeć jedząc śniadanie lub czytając książkę. To klasyczny model, który pasuje zarówno do eleganckich i klasycznych sypialni, ale wpasuje się także do tych nieco bardziej szalonych i odważnych. Uzupełnieniem ciekawego wezgłowia i przedniego panelu łóżka jest prosta, klasyczna rama, która dobrze prezentuje się zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach.

więcej na www.hilding.pl

Może Cię zainteresować: