Strona główna » Materac na podłodze – czy to dobry pomysł?
Łóżko Hilding Select Plus z szufladą

Materac na podłodze to kiepski pomysł. Nie rezygnujmy z łóżka i nie kładźmy materaca bezpośrednio na podłodze. Choć efekt wizualny często jest bardzo dobry, okazuje się, że w taki sposób niestety się nie wyśpimy…

Eksperci Hilding Anders Polska mówią, że nawet najlepsze i najdroższe materace na rynku nie są przystosowane do tego, żeby być używane bez odpowiedniego stelaża, by leżeć na podłodze. Po prostu śpiąc na materacu położonym na podłodze nigdy nie będzie nam tak wygodnie, jak na prawdziwym łóżku.

Materac na podłodze

Faktem jest, że materac położony bezpośrednio na podłodze traci swoje właściwości, które wpływają na zdrowy sen. Po pierwsze, pozbawiamy go wtedy odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Przez to nadmiar ciepła ciała podczas snu nie zostaje prawidłowo odprowadzony, słowem może nam być w nocy np. zbyt gorąco.

Zmniejszona zostaje także elastyczność materiału, z którego powstał materac. Wszystkie modele materacy są bowiem projektowane w taki sposób, żeby odpowiednio współpracowały ze stelażem z elastycznych listewek. Słowem materac nie nadaje się do spania na podłodze. Jeśli to taki turystyczny, pompowany 🙂 Sypialnia w kawalerce

Dzięki temu materac może odpowiednio amortyzować i pracować kiedy np. przewracamy się z boku na bok. Poza tym spanie na materacu położonym bezpośrednio na podłodze jest po prostu niehigieniczne. W pokrowcu zbierają się wtedy kurz, roztocza i bakterie. Co jednak najważniejsze, materac ułożony na stelażu jest nieporównywalnie wygodniejszy!

Łóżko typu box

Rozwiązaniem odpowiadającym na potrzeby „,meblowych minimalistów” jest np. łóżko typu box. Składa się ono ze skrzyni obitej wybranym przez nas materiałem, stelaża, który włożony jest w tę skrzynię i materaca, który umiejscowiony jest na stelażu. Możemy indywidualne dobrać kolor i rodzaj tkaniny obiciowej oraz rodzaj nóżek. Kiedy zrezygnujemy z zagłówka okaże się, że łóżko jest niezwykle minimalistyczne i tylko nieco wyższe, niż sam materac położony na ziemi.

  Cena zawiera opłatę KGO - co to znaczy?

Hilding Anders poleca model Select Box z materacem na sprężynie kieszeniowej o wysokości 12 cm, który został obustronnie obłożony wysokoelastyczną pianką. Materac z wkładem ze sprężyn kieszeniowych gwarantuje optymalne dopasowanie się do indywidualnego kształtu ciała poprzez wysoką elastyczność punktową każdej, pojedynczej sprężynki. Pokrowiec uszyty został z wysokiej jakości, przyjemnej w dotyku tkaniny. Sama rama materaca-łóżka jest wykonana z naturalnego drewna.

więcej na www.hilding.pl

Może Cię zainteresować: