Strona główna » Kamień dekoracyjny na ścianie w mieszkaniu

Kamień dekoracyjny na ścianie w mieszkaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Przez długie lata w polskich mieszkaniach królowała boazeria oraz tapety w kwieciste wzory. Dziś, dzięki zmianom jakie zachodzą w projektowaniu wnętrz, ściany nabierają wyjątkowego charakteru poprzez zastosowanie materiałów o intensywnych barwach lub przyciągającej uwagę fakturze, wśród których popularnością cieszy się kamień dekoracyjny.

Czym jest kamień dekoracyjny na ścianę?

Kamień dekoracyjny stanowi doskonałą alternatywę dla farb, tapet czy tynków strukturalnych. Nowoczesna technologia produkcji pozwala stworzyć nieograniczoną ilość wzorów i motywów, które są dostępne w postaci niewielkich elementów lub wielkoformatowych płyt ściennych. Nową serię tych ostatnich wprowadza na rynek firma Bruk-Bet, producent innowacyjnych materiałów nawierzchniowych.

Kamień dekoracyjny – czerń i biel

W aranżacji wnętrz coraz częściej decydujemy się na styl minimalistyczny, który charakteryzuje czystość formy, prostota i umiar w doborze faktur, kolorystyki oraz dekoracji. W tak zaprojektowanych pomieszczeniach zazwyczaj spotykamy dwa kolory, wśród których króluje ponadczasowy mariaż czerni i bieli.

Przykuwające uwagę efekty osiągniemy zestawiając obok siebie kontrastowe połączenia jasnej, matowej fakturowanej ściany z użyciem elementów Labirynt, z połyskującymi płaszczyznami podłóg w ciemnych barwach, skórzanymi kanapami czy chromowanymi lampami. Biały kolor oraz wyrazisty wzór kamienia dekoracyjnego Artis świetnie sprawdzi się na ścianie wokół kominka, gdzie stanowić będzie przeciwwagę dla czarnej obudowy i grafitowej szyby.

Kamień dekoracyjny – gładka ściana

Nowoczesne aranżacje nie muszą opierać się wyłącznie na czerni i bieli. Wprowadzając do wnętrza intensywne barwy w postaci żółtych lub zielonych poduch albo kolorowych zasłon, ocieplimy pomieszczenie nie odchodząc od wcześniej obranego stylu. Ciekawym, chętnie wykorzystywanym przez projektantów rozwiązaniem, które zawsze ożywia wnętrze jest pokrycie fragmentu gładkiej ściany kamiennymi płytami.

Mogą one być dekoracją samą w sobie lub stanowić ciekawe tło dla oryginalnego pod względem designu detalu w postaci półek, lamp czy szezlonga. W takiej roli dobrze sprawdzą się płyty ścienne wzorzyste, np. Fala, które w zależności od zamierzeń projektanta mogą być wykorzystane zarówno w pionowych, jak i poziomych ułożeniach. Całość warto uzupełnić kolorowymi dodatkami i dekoracjami, takimi jak donice, wazony czy patery na owoce.

  Bateria łazienkowa - 3 kroki do znalezienia idealnej

Trójwymiarowe płyty kamienne na ścianie

Wiele osób nie decyduje się na nowoczesny design z obawy, że prostota i perfekcjonizm zastosowanych rozwiązań stworzą zimne i mało przytulne wnętrze. Nic bardziej mylnego. Stosując miękkie, pikowane fotele lub niemal trójwymiarowe płyty ścienne Luna, uzyskamy ciepły efekt. Ciekawa faktura, oparta na grze subtelnych wklęsłości i wypukłości w formie kół, przy umiejętnym zaprojektowaniu oświetlenia, pozwoli wprowadzić do środka niepowtarzalną grę światłocieni, tworząc niezwykły klimat wewnątrz pomieszczenia.

Pamiętajmy jednak, że płyty z kamienia dekoracyjnego trzeba impregnować preparatem Bruk-Bet Prestige, który zwiększy trwałość materiału, pozwoli zachować jego kolor, a w razie zabrudzeń ułatwi czyszczenie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stosowania kamieni dekoracyjnych na elewacji budynku, gdzie narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Zdjęcia realizacji Bruk-Bet

Może Cię zainteresować: