Strona główna » Podłoga i drzwi w jednym kolorze – czy to dobry pomysł?

Podłoga i drzwi w jednym kolorze – czy to dobry pomysł?

przez pytanieomieszkanie

Doors and Floors to drzwi i podłogi w jednym kolorze, wzorze, o tym samym rysunku, aczkolwiek nie musza być identyczne. Wyjątkowość tej serii polega na tym, że drzwi mają elementy paneli podłogowych. Dzięki temu dopasowanie ich do podłogi jest bardzo łatwe. Drzwi i podłoga będą dobrze dopasowane, a to dobry pomysł aranżacyjny.
Nowa marka wewnętrznych skrzydeł drzwiowych Doors and Floors firmy Classen to pięć kolekcji numerowanych cyframi od 1 do 5, obejmujących 14 modeli w ponad 20 dębowych dekorach. Nowoczesny design, praktyczne rozwiązanie i wysoka odporność to wyróżniające zarówno drzwi wewnętrznych, jak i paneli podłogowych laminowanych z tych kolekcji.

Drzwi wewnętrzne ze wstawkami paneli podłogowych

D&F No 1 to białe skrzydła drzwiowe z rozmaitymi wstawkami. Ciemne dekory wyróżniają się na tle śnieżnobiałych drzwi. Aplikacje na drzwiach można wybierać z kolekcji podłóg Discovery i Dynamic.

Doors and Floors No. 4 – producent Classen

Skrzydła drzwiowe wypełnione są płytą wiórową, a wykończone laminatem Classen CPL, dzięki czemu są odporne na zarysowanie i ścieranie. Podobną konstrukcją skrzydeł drzwiowych charakteryzuje się druga z kolekcji, oznaczona numerem 2. To trzy modele o białej powierzchni, zdobione szerokimi poziomymi pasami. Aplikacje drzwiowe dostępne są z kolekcji paneli podłogowych Dynamic XL.

Drzwi wewnętrzne ze wstawkami imitującymi kamień

Kontrastowa biel połączona z żywymi barwami naturalnych kamieni to z kolei kolekcja D&F No 3. Drzwi mają trzy symetrycznie ułożone wstawki z paneli podłogowych z kolekcji Visiogrande. Wstawki są zlicowane z powierzchnią skrzydła.
Czwarta z kolekcji D&F No 4 to dwa modele skrzydeł drzwiowych o drewnianej konstrukcji i powierzchni odpornej na zarysowania.

Co oznacza klasa ścieralności paneli

Panele o klasie ścieralności AC4 wypełniają bowiem całą powierzchnię skrzydła drzwiowego. Aplikacja panelowa w pionie lub w poziomie skrzydła daje efekt przedłużenia podłogi na ścianę. Modele z wypełnieniem poziomym dostępne są w kolorystyce podłóg z kolekcji Discovery i Dynamic, z pionowym – w dekorach z kolekcji podłóg Dynamic XXL.

  Ściany w pokoju do mebli wenge i limonka

Ostatnia kolekcja również obejmuje dwa modele, w których wstawki panelowe, strukturą nawiązujące do drewna, stanowią zarówno element ozdobny jak i część konstrukcji. Białe skrzydła drzwiowe mają pionowe pasy dekoracyjne. Aplikacje dostępne są w dekorach z kolekcji podłóg Discovery, Dynamic oraz z kolekcji paneli Dynamic XXL.

– Te niestandardowe kolekcje wewnętrznych skrzydeł drzwiowych można dopasować nie tylko kolorystycznie do podłogi, ale też do koloru ościeżnicy, przylgi ościeżnicy i do listwy przypodłogowej. Doors and Floors różni się od klasycznych kolekcji również inną ofertą klamek. Można dobrać klamkę w kolorach tęczy lub z drewnianymi wykończeniami.

Drzwi z tych kolekcji to bezprzylgowe skrzydła drzwiowe z ościeżnicą bezprzylgową regulowaną. Doors and Floors dostępne są m.in. w salonach RuckZuck, firmowej sieci salonów Classen oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.
Sugerowana cena skrzydeł drzwiowych z kolekcji Doors and Floors 278 zł netto

Zdjęcia Classen

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.