Strona główna » Drzwi do mieszkania w stylu skandynawskim

Drzwi do mieszkania w stylu skandynawskim

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Urządzasz mieszkanie w stylu skandynawskim? Poszukujesz modnych drzwi? Powinny być jasne, najlepiej przeszklone, by do mieszkania wpadało dużo światła. Przede wszystkim jak najbliższe naturze, bo to jedna z cech stylu skandynawskiego.

Natura nigdy się nie znudzi. Warto więc otoczyć się nią w tych miejscach, z którymi najczęściej mamy styczność w domu. Skandynawowie lubią, gdy pod stopami słychać skrzypienie desek podłogowych lub gdy w pokoju unosi się zapach drewnianych mebli.

Do mieszkań w takim stylu są przeznaczone drzwi z wysokiej jakości dębu czy orzecha marki INTERDOOR. Modele drewnianych drzwi PŁASKIE DI MODA w kolorze dąb burlington czy orzech silver idealnie wpisują się w skandynawskie klimaty. Ich stabilna konstrukcja z płyty MDF i drewnianych ramiaków, pokryta drewnopodobną okleiną imitującą naturalne usłojenie, uszlachetnia i ociepla wnętrze. Drzwi moga tez być fornirowane – do wyboru forniry, takie jak dąb silver czy dąb griza.

Komfort światła
Spragnieni światła Skandynawowie dbają o to, aby pomimo nieprzychylnych warunków klimatycznych, wnętrza, w których przebywają sprawiały wrażenie jasnych i przestronnych. Podstawę stanowią duże okna, które umożliwiają naturalne rozświetlenie pomieszczeń promieniami słonecznymi. Istotny jest również dobór odpowiedniej kolorystyki materiałów wykończeniowych. Dlatego drzwi INTERDOOR mają barwy surowego drewna, odpowiadając potrzebom skandynawskiego stylu – jasnomiodowe, beżowe czy szare. Do wyboru również modele z przeszkleniem, dzięki któremu światło jest rozpraszane w pomieszczeniach.

Do kompletu klamka
Do tych modeli drzwi INTERDOOR proponuje elegancki model klamki MINIMAL LINE portugalskiej firmy TUPAI, który swoim nietypowym kształtem i budową nadaje drzwiom oryginalny charakter. Wyróżnia ją okrągły szyld, prawie zlicowany z powierzchnią drzwi, który odstaje od niej jedynie na 1,5 lub 5 mm. Klamki MINIMAL LINE są dostępne w kolorach chromu szczotkowanego lub błyszczącego, niklu szczotkowanego lub tytanu. W tym przypadku, tradycyjny zamek został zastąpiony magnetycznym.

  Styl skandynawski - fototapety i nieoczywisty minimalizm

zdjęcia Interdoor

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.